Через коронавірусну пандемію в Європі вбивають мільйон норок

11:25 16 серпня 2020 р.

Фото до новини

Іспанія наказала вбити майже 100 000 норок на хутровій фермі, а мільйон норок вже було вбито на голландських хутрових фермах через коронавірус, який посіяв паніку в європейській галузі хутрового господарства.

Нідерланди — четвертий найбільший у світі виробник хутра після Китаю, Данії та Польщі. Іспанія — сьомий за величиною європейський виробник.  Нідерландське норкове господарство має бути припинене до 2024 року, але є заклики до прискорення кінцевого терміну. 

Про це пише DailyLviv з посиланням на Rubryka

Хутрові ферми потенційно можуть виступати "резервуаром для коронавірусу, інкубуючи хвороботворні інфекції, що передаються людині", і є "по суті жорстокими", – сказав директор з питань громадських справ Humane Society International (HSI), громадської організації із захисту тварин Європи, Джоанн Швабе.

Норок вибивають так само, як їх вбивають для хутра, використовуючи чадний і діоксидний гази. "Браковане" хутро не надходить у роздрібний продаж.

Швабе зазначила, що застосування газових камер для вбивства норки є особливо жорстоким способом, оскільки вони є напівводними тваринами, здатними до тривалого затримування дихання. 

До початку пандемії HSI повідомила, що, за їхніми даними, розведення хутра у світі перебуває в занепаді, головно через падіння попиту й заборони виготовлення. Низка країн уже заборонили вирощування хутра, включаючи Великобританію (у 2000 році), Австрію та Хорватію. Словаччина, Норвегія й Бельгія поступово зменшують виробництво, як і Нідерланди. У цей час розглядаються заборони в Ірландії, Чорногорії, Болгарії, Литві, Україні та Естонії.

Однак Метте Лікка Нільсен, генеральний директор Fur Europe, сподівається, що через те, що хутро є довговічним і повністю біорозкладаним, на відміну від багатьох інших предметів швидкої моди, які ризикують опинитися на звалищі, пандемія може підвищити попит на хутро.

DailyLviv повідомляв, що норки на Львівщині могли жити, як в Данії, але місцева влада не дозволила данським інвесторам відкрити великі хутрові ферми у Бродівському районі. Після цього данці придбали норкові ферми у Польщі і призупинили інвестиції в Україні. 

Фото The Guardian.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів