16:07 18 січня 2025 р.
Після проходження БЗВП студенти складають військову присягу та отримують сертифікат і військово-облікову спеціальність.
Про це повідомив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, пише DailyLviv.com.
"Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою проект закону про внесення змін до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки №12076. Він передбачає системне впровадження базової загальновійськової підготовки для студентів-здобувачів вищої освіти, - написав Сергій Мельник. - Базова військова підготовка розпочнеться з вересня 2025 року, триватиме 300 академічних годин і складатиметься з двох частин:
- теоретичний курс – це 90 академічних годин, які студенти проходитимуть у своїх закладах освіти;
- практичний курс – 210 академічних годин у навчальних частинах, центрах Збройних Сил та інших установах.
Читайте також: Військова служба може стати обов'язковою для держслужбовців, поліціянтів і прокурорів
Теорію мають пройти всі студенти - і чоловіки, і жінки, але практичний курс є обов’язковим лише для чоловіків. Жінки, які придатні за станом здоров’я, проходитимуть практику тільки за власним бажанням. Для цього вони мають стати на військовий облік в ТЦК і СП.
Після проходження БЗВП студенти складають військову присягу та отримують сертифікат і військово-облікову спеціальність.
Читайте також: Куди не візьмуть на роботу без базового військового вишколу. Відповідь Міноборони
Окремо хотів би додати, що згідно зі ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» для юнаків віком від 18 років до 25 років, які не є студентами закладів вищої освіти, Законом передбачена обов’язкова базова військова служба.
Це означає, що кожен чоловік від 18 років до досягнення ним мобілізаційного віку має її пройти. Час проходження базової військової служби можна обрати самостійно.
Звільняються від базової військової служби лише громадяни, які вже проходили підготовку у закладах вищої освіти, раніше перебували на військовій службі або визнані непридатними до неї за станом здоров’я".
Читайте також: В українських вишах з вересня запроваджують військовий вишкіл
Нагадаємо, що про обов'язкову військову підготовку в Міноборони почали говорити ще в 2022 році.