Музей Шухевича у Львові, який вразила російська ракета, матиме укриття
17:06 4 березня 2025 р.
Відновлений музей збільшиться на 49% і матиме площу 312,4 м², нові експозиційні зали, а мешканці мікрорайону отримають нове, якісне укриття.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Архітектурна команда Guess Line Architects під керівництвом Андрія Лесюка виготовила проєкт відновлення музею генерал-хорунжого УПА та подала його на експертизу. Відновлений музей збільшиться на 49% і матиме площу 312,4 м², матиме нові експозиційні зали, а мешканці мікрорайону отримають нове, якісне укриття.
«Проєкт зроблено якісно і змістовно. У підсумку використаємо максимальну кількість елементів, які вдалося віднайти під час підготовчих робіт.
У будівлі матимемо нові експозиційні зали. Площа самого музею збільшиться вдвічі, матимемо укриття. Будівля музею буде міцною і, я впевнений, що вона простоїть ще десятки років. Тут передбачено укриття з трьома аварійними виходами та найкращі конструктивні рішення, які дозволять споруді витримати будь-що», – розповів Юрій Теліпський, директор комунального підприємства «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації».
Читайте також: Які експонати музею Шухевича не вдалося врятувати
Також проєктанти подали попередню вартість робіт з відновлення музею. Вартість може бути несуттєво скоригована після висновків незалежної експертизи:
Підготовчі та демонтажні роботи – 807 172 грн;
Музей – 21 500 921 грн;
Укриття – 1 250 000 грн;
Зовнішні мережі – 695 876 грн;
Доброустрій – 8 943 151 грн (освітлення, озеленення, мощення, облаштування території навпроти музею та ставка, площі біля памʼятника, створення паркомісць, зокрема для людей з інвалідністю).
«Проєкт є і вже переданий на експертизу. Йде паралельна робота з наглядовою радою. Після виходу з експертизи розпочнемо активну кампанію зі збору коштів на відновлення музею. Дякуємо усім, хто вже долучився до збору, і заохочуємо ініціювати акції на підтримку Музею Шухевича – персональні та інституційні», – каже Ольга Гончар, голова ГО «Новий Музей».
Наступні кроки у відновленні музею:
сходи та їх деталі після узгодження з робочою групою передадуть на реставрацію;
спільна розробка експозиції;
внесення правок та зауважень в рамках експертизи;
вихід з експертизи;
проведення тендеру на вибір підрядника за участю наглядової ради.
«Робоча група працювала впродовж року і спільно з архітекторами напрацювала цей проєкт. Нам було важливо, щоб цей музей з одного боку зберігся як пам'ятка історичного значення, а з іншого боку працював як новий, інтерактивний музейний простір, який буде цікавим молоді. Цей музей має працювати не лише в дні вшанування пам'яті головнокомандувача УПА, а бути щоденним хабом освітньої, культурної та просвітницької діяльності.
Відновлений музей Романа Шухевича буде зразком для всієї України, як відбудовувати зруйноване і створювати нове. Закликаю усіх долучитися до збору коштів на відновлення музею Романа Шухевича, бо йдеться про відбудову української національної пам'яті і зміцнення нашої державності. Відновлений музей Романа Шухевича», – зазначив Микола Посівнич, кандидат історичних наук, член робочої групи з відновлення музею Романа Шухевича.
Нагадаємо, Роман Шухевич – головний командир УПА, загинув 5 березня 1950 року на Білогорщі. У будинку, де мешкав Роман Шухевич і де відбувся його останній бій, згодом облаштували музей. У ніч на 1 січня 2024 року музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича зруйнував російський обстріл.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook