Ватерполісти львівського «Динамо» – чемпіони України 2015 року

16:48 5 червня 2015 р.

Команда Ігоря Зінкевича у першому матчі останнього шостого туру XXIV відкритого чемпіонату України з водного поло серед чоловіків сезону 2014-2015 років, який триває у Львові, перемогла харківський ХПІ і стала недосяжною для усіх команд-суперниць.

Гравці львівського «Динамо» втретє поспіль офіційно оформили чемпіонство у чемпіонаті України 2015 року з водного поло. Команда Ігоря Зінкевича у першому матчі останнього шостого туру XXIV відкритого чемпіонату України з водного поло серед чоловіків сезону 2014-2015 років, який триває у Львові, перемогла харківський ХПІ і стала недосяжною для усіх команд-суперниць. «Динамівці» святкували розгромну перемогу з рахунком 21:5.

У п’ятницю, 5 червня, львівська команда зіграє товариський матч з молодіжною збірною України, а в суботу та в неділю зіграє останні три офіційні матчі у цьому сезоні. Матч «Динамо» – «Слобожанець», який відбудеться у неділю, 7 червня (початок гри – об 11:30), покажуть у прямому ефірі телеканали «Спорт 1» та «ZIK». Усі матчі відбуваються у відкритому басейні навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у Львові на вулиці Клепарівській, 39 а.

Розклад ігор:

5 червня:

16:30 – «Динамо» (Львів) – молодіжна збірна України

17:45 – Слобожанець» (Харків) – збірна Київської області

19:00 – «Іллічівець» (Маріуполь) – «ХПІ» (Харків)

ІІІ день, 6 червня

10:00 – «Слобожанець» (Харків) – «ХПІ» (Харків)

11:15 – збірна Київської області – «Динамо» (Львів)

10:15 – «ХПІ» (Харків) – молодіжна збірна України

11:30 – «Динамо» (Львів) – «Слобожанець» (Харків)

13:00 – нагородження переможців та церемонія закриття XXIV чемпіонату України.

У XXIV відкритому чемпіонаті України з водного поло серед чоловіків сезону 2014-2015 років взяли участь шість кращих ватерпольних команд національного рівня, серед яких: «Слобожанець» (Харків), «Іллічівець» (Маріуполь), НТУ ХПІ (Харків), ДНУ (Дніпропетровськ), збірна Київської області та команда «Динамо» (Львів).

Ватерпольну команду «Динамо» Львів засновано 1949 року. За період свого існування команда ставала бронзовим призером чемпіонатів СРСР 1989 та 1991 років; двічі була фіналістом Кубка СРСР в 1980 та 1986 роках.

За період незалежності України була чемпіоном України у 1995, 2013 та 2014 роках, срібним призером чемпіонату України 1992-94, 1996, 1999, 2000, 2003, 2004, 2006-2007 роках, бронзовим призером чемпіонату України 1998, 2001, 2002, 2005, 2008, 2010, 2011 роках. Володарем кубку України «динамівці» ставали в 1996, 2001, 2012 та 2014 роках.

У період 1995-1999 років команда брала участь у Кубках володарів кубків та Кубку європейських чемпіонів з водного поло, де входила в 12 найкращих клубів Європи. За період свого існування команда підготувала олімпійського чемпіона Мюнхена 1972 року – Жмудського Вадима, бронзових призерів Сеульської олімпіади 1988 року – Смирнова Миколу, Беренддюгу Віктора.

Шестеро молодих гравців молодіжного складу команди «Динамо» – Б. Дзядик, С. Дубелір, М. Железняк, С. Попик, О. Дишковський та Ю. Панас, здобули право представляти нашу державу у складі національної молодіжної команди України з водного поло на І Європейських іграх у Баку, Азербайджан. Про це повідомили сьогодні, 5 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації.