Львів’янки вийшли до 1/4 чемпіонату світу зі шахів

21:05 8 листопада 2018 р.

• 0
  • 588

Другий тур шахового чемпіонату світу серед жінок у Ханти-Мансійську видався абсолютно різним для українок.

Анна Музичук довела високий клас і чудову форму. Її двобій проти росіянки Анастасії Боднарук був більше схожий на майстер-клас метра проти більш-менш здібної учениці.

У першій партії Анна чорними розіграла варіант Свешнікова в сіціліанському захисті. Жертва якості, яку запропонувала Боднарук, не принесла жодних дивідендів білим. Українська шахістка, не поспішаючи, але досить упевнено реалізувала зайву якість в ендшпілі.

У другій партії Анна легко переграла росіянку, продемонструвавши чудову позиційну майстерність. Рахунок – 2:0 на користь українки. Зауважимо, що львів'янка виграла усі чотири партії. Її поточний рейтинг став найвищим серед усіх учасниць змагань.

А от партії Марії Музичук проти Катерини Аталик з Туреччини нагадували гостросюжетний трилер. У першій  зустрічі білими Марія здобула перевагу в захисті Каро-Канн і могла збільшити її, та пройшла повз хорошу можливість. Партія перейшла до рівного закінчення, але Марія почала помилятися і врешті решт програла її.

Тепер перед нею постало надскладне завдання. Чорними обов'язково здобути перемогу. Марія пішла на гостру гру, але після взаємних помилок, здавалося, що у білих виграшна позиція. Та цього моменту нерви у турецької шахістки не витримали, вона припустилася кількох помилок і поступилася.

У перебої знову Музичук не пробила захист Каро-Канн білими – нічия, але чорними у гострій боротьбі все ж таки переграла суперницю. Рахунок матчу 2,5:1,5 на її українки, і Марія вийшла до третього кола.

На жаль, не витримала напруження боротьби Анна Ушеніна. У першій партії чорними проти росіянки Валентини Гуніної вона упевнено досягла нічиєї, а в другій, отримавши позиційну перевагу, не змогла втілити її у щось суттєве.

Навпаки, її прагнення будь-що грати на перемогу там, де позиція цього не дозволяла, призвело до фіаско. У підсумку – прикра поразка. Рахунок матчу 0,5:1,5 не на нашу користь.

Про це повідомили в четвер, 8 листопада, в агенції Укрінформ.