Експерти пророкують «Арені Львів» занепад

16:08 2 жовтня 2013 р.

Фото до новини

Долею цього стадіону переймається Українська служба німецької телерадіокоманії «Deutsche Welle» («Німецька хвиля»).

У публікації «Експерти: ФІФА прирік «Арену Львів» на занепад» журналіст «Deutsche Welle» Галина Стадник повідомляє сьогодні, 2 жовтня:

«Арену Львів» чекають непрості економічні часи. Рішення ФІФА про п’ятирічну дискваліфікацію стадіону на ігри національної збірної України лише «додало масла у вогонь» його фінансової нестабільності.

Уже кілька днів вболівальники і, зрештою, вся громада Львова не можуть оговтатися від «шокуючого» рішення ФІФА: найближчі п’ять років збірна України не гратиме на новому стадіоні. А все через петарди та банери з нацистською символікою на трибунах під час матчу Україна-Сан-Маріно 6 вересня.

Це рішення міський голова Львова Андрій Садовий вже назвав надто суворим і несправедливим по відношенню до громади міста. «Проаналізувавши ситуацію, ми бачимо, що покарання є несправедливим» , - зауважує у своєму листі-зверненні Садовий. Я не виключаю провокацію, каже він, бо людей, які це вчинили, досі не можуть ідентифікувати. На стадіоні є близько 200 відеокамер, і міліція зараз переглядає ці зйомки, додав мер. Водночас він просить Федерацію футболу України в апеляції відстояти інтереси арени.

Стадіон у боргах

Разом з тим, міський голова переконаний у перспективах цього об’єкту і його комерційній привабливості. «Я оптимістично дивлюся у завтрашній день цієї споруди. Є політичний підтекст, але цим треба перехворіти. Важливо, щоб на стадіоні відбувалися футбольні матчі, а не лише концерти і форуми» , - зазначив мер.

Проте реальний фінансовий стан «Арени Львів» , яка є у державній власності, не надто оптимістичний. Станом на вересень загальний борг цього об’єкту становив близько 4,5 мільйона гривень. В тому числі і зарплата працівникам, повідомив директор стадіону Роман Черхавий. Понад 625 тисяч гривень арена боргує за спожитий газ, причому віддати цей борг, згідно з рішенням суду, повинна до кінця жовтня.

На річне утримання споруди у належному стані потрібно близько 10 мільйонів гривень, підрахували у дирекції стадіону. Борги утворилися через систематичне недофінансування стадіону, після його передачі «під опіку» міністерства молоді та спорту. У відомстві пояснюють, що кошти на це не було закладено.

«Несмертельне поранення» 

«Втратити офіційні матчі збірної України для стадіону – боляче, але не смертельно» , - прокоментував DW ситуацію директор Роман Черхавий. Офіційних матчів надто мало, каже він, а товариських ніхто не забороняв. Зароблятимемо на інших заходах, оптимістично заявив керівник. Приміром, на великій конференції «Арена Львів» заробляє близько 100 тисяч гривень і 20 тисяч – на малій. Скільки ж на оренді у час футбольного матчу за участю збірної – комерційна таємниця, каже Черхавий.

Стадіон, який відповідає всім вимогам УЄФА, в будівництво якого держава вклала понад 2,6 мільярда гривень, нині не надто часто виконує своє пряме функціональне призначення. Футбольні матчі стали радше винятками. Державні функціонери сподіваються, що на стадіон перейде грати місцевий футбольний клуб «Карпати» , але він досі не дав згоди. А тут ще й рішення ФІФА про дискваліфікацію на матчі національної збірної. 

Однак голова федерації футболу у Львівській області Ярослав Грисьо в коментарі DW заперечує: економічні наслідки цього рішення можуть стати надто болючими для стадіону. Кожна гра за участі національної збірної – це вагоме фінансове вливання у підтримку об’єкта, переконаний функціонер. Адже всі ігри за участю національної збірної у Львові – товариські чи то офіційні – завжди проходять за переповнених трибун, уточнив він.

Якщо в середньому квиток на матч зі збірною України коштує 100 гривень і прийде 33 тисячі вболівальників, то це вже 3,3 млн. гривень, підраховує футбольний функціонер. Щоправда з цієї суми треба вирахувати поточні технічні витрати, електроенергію і таке інше. Однак левова частка, каже він, залишиться на потреби стадіону. Для арени – це суттєво, вважає Грисьо, навіть якщо таких ігор лише кілька на рік.

Функціонер теж вважає, що це покарання є надто суворим і подібних випадків з аренами у Європі він не пригадує. Якщо зараз нічого не вдасться зробити, то питання про зняття дискваліфікації слід порушити повторно за півроку, каже Ярослав Грисьо. Голова федерації також зауважив, що наразі про дискваліфікацію рішення ухвалила лише ФІФА, своє слово ще має сказати УЄФА, додав він».

Нагадаємо, що, як інформував 27 вересня «Щоденний Львів», дисциплінарний комітет ФІФА заборонив проводити на стадіоні «Львів Арена» матчі турнірів під егідою ФІФА до закінчення відбору на чемпіонат світу 2018 року, бо повірив свідченням громадської мережі «Футбол проти расизму в Європі» («FARE»), що 6 вересня під час матчу збірних України й Сан-Марино вболівальники першої з них нібито демонстрували расизм і нацизм. Але, як «Щоденний Львів» повідомляв учора, 1 жовтня, українські члени «FARE» називають рішення ФІФА схожим на провокацію.

dailylviv.com

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів