1 березня у Львові розпочнеться матч за титул чемпіонки світу зі шахів (оновлено: відео)

23:48 10 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Поєдинки Марії Музичук з китаянкою Хоу Іфань триватимуть до 17 березня.

«1 березня 2016 року у місті Львові розпочнеться матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою, львів’янкою Марією Музичук та претенденткою на титул китаянкою Хоу Іфань. Про це йшлося у вівторок, 10 листопада, під час прес-конференції, – повідомили сьогодні, 10 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінфомували:

Як розповів секретар Львівської обласної шахової федерації Назар Фірман, матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок складатиметься з понад 10 ігор та триватиме до 17 березня 2016 року. Натомість Марія Музичук запевнила: «Для мене було дуже важливо, щоб цей матч відбувся саме в Україні, оскільки в нас не так часто проводяться заходи такого масштабу. Звичайно, що мені дуже приємно, що чемпіонат пройде саме у Львові, оскільки тут мене знають та  підтримують». 

За словами Марії Музичук, зараз триває робота над формуваням команди, яка працюватиме з нею під час матчу. Чемпіонка також розповіла, що активно готується до поєдинку. Зокрема Марія Музичук зазначила, що бере участь у 10-13 турнірах щороку.

Своєю чергою, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний повідомив, що в серпні цього року запрацював організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року. Окрім цього, у Львівській обласній державній адміністрації створили робочу групу та дирекцію з підготовки та проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові, які безпосередньо займаються організацією самого матчу, а також інших спортивно-мистецьких заходів в межах підготовки до чемпіонату.

Місцем проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок визначили Палац Потоцьких. А церемонії офіційного відкриття та закриття Чемпіонату відбуватимуться у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Своєю чергою, в прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 10 листопада, «Щоденному Львову»:

Матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою, львів’янкою Марією Музичук, і претенденткою на титул, китаянкою Хоу Іфань, розпочнеться 1 березня 2016 року у місті Львові. Згідно з угодою, яку підписали Міжнародна федерація шахів, чинна чемпіонка та претендентка, а також Федерація шахів України, матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок є чемпіонатом світу з шахів серед жінок, а переможниця оголошується чемпіонкою світу з шахів 2015-2016 pоків. 

Марія Музичук запевнила: «Дуже рада, що цей матч буде саме у Львові, взагалі подія такого рівня є надзвичайно видовищна для всієї країни. У Львові дуже розвинені шахові традиції і на даний момент в нас налічується більше двадцяти гросмейстерів, наскільки я знаю, є мало міст у світі, які можуть похвалитись таким досягненням. Щодо матчу, то ми вже давно розпочали підготовку і зараз я створюю команду, яка буде безпосередньо зі мною на матчі, тому все йде з планом».

Натомість віце-президент Львівської обласної шахової федерації Назарій Фірман (ЛОФШ) розповів: «Зараз у Львові шахові традиції відновлені на максимальному рівні. Події такого рівня ми ще не приймали, мабуть, ще за часів Радянського Союзу були подібні події. Зараз маємо хороші результати, адже проводимо багато шахових подій, до прикладу, з 2 по 14 грудня у Львові відбудеться фінал чемпіонату України з шахів, де будуть грати одні з найсильніших складів серед чоловіків і серед жінок. Цікавинкою буде гра Марії Музичук з чоловіками - це буде зроблено для додаткової підготовки нашої чемпіонки до матчу з Хоу Іфань, яка є дуже сильним суперником».

 Зазначимо, що згідно з Указом Президента, в серпні цього року було створено організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року, до складу якого увійшли президент Федерації шахів України Віктор Капустін, президент Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов, голова Львівської обласної шахової федерації Тарас Керницький, міський голова Львова Андрій Садовий, очільник області Олег Синютка, керівники правоохоронних органів, представники Уряду та Верховної Ради. Начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР Володимир Шнайдер зазначив:

«Така спортивна подія – це перемога міста, області і країни в цілому. Це велика відповідальність - приймати в нашому місті матч за світову шахову корону, тому ця відповідальність покладає на нас забов’язання багато працювати.

Тому в місті сформована команда з підготовки до матчу – це молоді, креативні та енергійні люди, які вже чітко працюють над планом підготовки і отримують максимальну підтримку від нас усіх. Тому, що це є безпосередньо наше спільне завдання.

Окрім цього матчу, який принесе велику іміджеву складову для країни та міста, ми ще ставимо перед собою інше амбітне завдання – щоб молоді хлопці та дівчата, які відвідують шахові гуртки, щоб їх кількість зросла на тридцять-п’ятдесят відсотків. В школах міста запрацювали шахові гуртки, а це вже сто шкіл, які приймають дітей після уроків у шахових секція.

І ця робота повинна бути продовжена. І, власне, цей матч між Марією Музичук і Хоу Іфань потрібно робити, щоб молоде покоління здобувало можливість займатись шахами у Львові».

Відтак, було створено робочу групу та дирекцію з підготовки та проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові, які безпосередньо займаються організацією самого матчу, а також інших спортивно-мистецьких заходів в межах підготовки до чемпіонату. Очільник дирекції з підготовки та проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові Наталія Обозненко розповіла:

«Спортивна подія такого рівня відбуватиметься вперше в Україні. Вже сьогодні маємо розроблено цілу програму для популяризації шахів під назвою «Шахові сезони у Львові», яка створена з метою популяризації шахів, створення правильного іміджу України як організатора, а також щоб розповісти про потужну шахову школу Львова.

Календар шахових сезонів в Україні, що передуватимуть Чемпіонату світу з шахів серед жінок, містить значний перелік заходів. До прикладу, Львів прийматиме Чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок – з 2 грудня впродовж двох тижнів місто збере найкращих гросмейстерів країни.

Також плануємо провести Відкритий дитячий турнір до Святого Миколая, Новорічний благочинний бал, Всеукраїнський турнір з шахів серед ІТ-компаній. Думаю що «шахові сезони» будуть лише початком шахового року в Україні, розвитку шахового спорту».

Місцем проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок визначили Палац Потоцьких, що є у підпорядкуванні Львівської галереї мистецтв за адресою: Львів, вулиця Коперника, 15. 

Для проведення церемоній офіційного відкриття та закриття чемпіонату запропонували Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Назарій Фірман додав: «Матч триватиме з першого до вісімнадцятого березня. Передбачено дванадцять партій, які пройдуть у форматі: дві партії – вихідний (підготовка). У разі нічиї відбудуться ще додаткові баталії, які і визначать чемпіонку. Сподіваємось, що наше місто створить атмосферу, яка сприятиме перемозі нашої Марії».

 Матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок складатиметься з понад 10 ігор та триватиме до 17 березня 2016 року. Нагадаємо, суперниці вже двічі зустрічались в класичних шахах: одна партія завершилась нічиєю, в іншій перемогу здобула китаянка. 

Довідка

Львівський клуб шахістів свою першу гру провів ще у 1894 році. У 1974 році вперше в Україні у Львівському інституті фізичної культури було відкрито відділення шахової спеціалізації, де навчалось багато відомих шахістів з інших міст. Львів’яни становили основу збірної УССР.

Представники Львова вигравали чемпіонати незалежної України – Орест Грицак (1993) та Андрій Волокітін (2004), Юрій Кривовручко (2013), а серед жінок Марта Літинська (1995), Ганна Музичук (2003, 2014) та Марія Музичук (2012, 2013). Ганна Музичук свою перемогу в чемпіонаті України серед жінок здобула у віці 13 років, що стало рекордним досягненням. 2010 року шахістка виграла чемпіонат світу серед дівчат віком до 20. 12-річна Катерина Лагно виконала норматив гросмейстера серед жінок, потрапивши до книги рекордів Гіннеса.

І лише п’ятнадцятьом шахісткам вдавалось зійти на п’єдестал за 88-літню історію розіграшів звання чемпіонки світу з шахів: у 2015 році, здобувши перемогу на чемпіонаті світу у Сочі (Росія), Марія Музичук стала XV чемпіонкою світу з шахів, перемігши у фінальному поєдинку росіянку Наталю Погоніну.

За результатами виступів Марії було присвоєно звання гросмейстера. У жовтні в Монте-Карло (Монако) на першому етапі серії Гран-прі ФІДЕ посіла друге місце».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу