У Карпатському регіоні соснові насадження доповнять дубом

22:14 12 лютого 2024 р.

Фото до новини

Чисті соснові насадження вкрай вразливі для пожеж, тому до них додають дерева листяних видів.

У Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства відбулось засідання лісокультурної ради з розгляду проєктів лісових культур та природного поновлення постійних лісокористувачів Львівської області за участі представників управління, Національного лісотехнічного університету України, Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України» та ОКСГП «Галсільліс». Про це повідомило Державне агентство лісових ресурсів України, пише DailyLviv.com.

На засіданні розглянули проєкти лісових культур, природного поновлення та лісорозведення на 2024 рік у межах Львівської області загальною площею 1728,5 га, в тому числі проєкти:

- лісових культур – 951,4 га;

- природного поновлення – 746,3 га;

- лісорозведення – 30,8 га.

Читайте також: Тисячолітній дуб зі Львівщини змагається з деревами 14 країн. Як проголосувати

Академік-секретар Лісівничої академії наук України, професор кафедри лісових культур і лісової селекції Національного лісотехнічного університету України Юрій Дебринюк звернув увагу на можливе використання інвазійних видів, зокрема дуба північного у складі лісових культур сосни звичайної — як грунтопокращуючу та невибагливу до ґрунтових умов деревну породу.

Відомо, що чисті соснові насадження вкрай вразливі для пожеж. Тому до них додають дерева листяних видів. Окрім того, соснові насадження, зокрема, на Поліссі часто хворіли від зараження кореневою губкою, яка практично вбивала кореневу систему і саме на цих місцях наука рекомендувала висаджувати дуб червоний, який підтримував стійкість лісової екосистеми, бо на бідних ґрунтах наш дуб не росте. Останнім час масово гине береза. А червоний дуб стійкіший до хвороб і менш вибагливий до ґрунтів.

Держпідприємство "Ліси України" у наступному році планує висадити понад 207 млн саджанців дерев. Понад 99% – це українські місцеві види. 116 млн – сосна звичайна, 72 млн – дуб звичайний, 6,2 млн – ялина, 4,1 млн – ялиця, 2,1 млн – бук, 2,1 млн – модрина.

Читайте також: Екологи звинувачують Стрийський лісгосп у «сірих схемах» вирубування дерев

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів