Тисячолітній дуб зі Львівщини змагається з деревами 14 країн. Як проголосувати

15:05 9 лютого 2024 р.

Фото до новини

Цьогоріч на фінальному етапі голосування Україну представляє тисячолітній дуб, що росте на Стрийщині.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Щороку, починаючи з 2011 року, в лютому відбувається онлайн-голосування за Європейське дерево року, організоване Асоціацією екологічного партнерства (EPA).

Цьогоріч на фінальному етапі голосування Україну представляє тисячолітній дуб (дуб звичайний (Quercus robur l.), що розташований на території церкви Михайла у с. Верин Стрийського району Львівської області. 

Дерево має статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Віковий дуб», який надали рішенням сесії Львівської обласної ради від 9 жовтня 1984 р. № 495.

Читайте також: У Львові з'явилася ботанічна пам’ятка природи Віковий дуб

Фіналістами конкурсу Європейське дерево року також є представники Словаччини, Португалії, Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Бельгії, Польщі, Хорватії, Нідерландів, Іспанії, Італії, Франції та Великобританії.

Голосування за Європейське дерево року 2024 триває до 22 лютого 16:00 год за посиланням: https://www.treeoftheyear.org/vote

«На жаль, світ відкриває для себе Україну за трагічних обставин. Але мусимо скористатися нагодою і показати наші не лише культурні, а й природні багатства. 1000-літній дуб с.Верин заслуговує стати відомим нарівні з іншими європейськими «старожилами». Отже, підтримаймо його своїми голосами», – зазначає т.в.о. директора департаменту зазначає Оксана Війтик.

Читайте також: 450-ти літній дуб у Гряді став ботанічною пам’яткою природи місцевого значення

За інформацією організаторів European Tree of the Year голосування є анонімним впродовж усього періоду голосування. Згідно з оголошеним рейтингом станом на 8 лютого представник з України знаходиться на 9 місці з 2007 голосами. Наступний проміжний результат оголосять 15 лютого цього року.

Довідка

Село Верин багате на історію та має  свої пам’ятки, серед яких найстаріше дерево — віковий дуб. Він вкорінився на території місцевої церкви Михаїла. Вік близько 1000 років.  У 1984 році віковому дубу було надано статус ботанічної пам’ятки. Він — один з найстаріших дубів України. Обхват — 8.5 м. Висота — близько 18 м, площа пам’ятки — 0.05 га.

Нагадаємо, у Львові збережуть 280-річний дуб і розроблять програму страхування від падіння дерев.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів