1000-літній дуб зі Львівщини може стати Європейським деревом року

21:23 2 грудня 2023 р.

Фото до новини

В Україні визначено 13 дерев, які можуть позмагатися за унікальність на міжнародній арені.

Про це повідомив начальник Стрийської РВА Богдан Янко, пише DailyLviv.com.

За його словами, тисячолітній дуб, який росте у с.Верин Розвадівської громади, бере участь у відборі, щоб представити Україну на міжнародному конкурсі «Європейське дерево року».

"Зауважу,  ГО «Екосфера» провела національний відбір українських дерев з унікальними історіями задля їхньої участі у міжнародному конкурсі «Європейське дерево року». Визначила 13 таких дерев, які можуть позмагатися за унікальність на міжнародній арені.

Читайте також: 450-ти літній дуб у Гряді став ботанічною пам’яткою природи місцевого значення

Варто нагадати, у 2010 році на конкурсі “Національне дерево України” віковий дуб у с. Верин визнано найстарішим деревом Львівщини.

Читайте також: У Львові з'явилася ботанічна пам’ятка природи Віковий дуб

Також пригадаю, минулого року Україна вперше взяла участь у цьому конкурсі представивши яблуню-колонію з Сумщини, якій вже понад 220 років. За результатами конкурсу українське дерево посіло третє місце, поступившись тільки польському Дубу Виробнику та словацькому Драконячому Дубу",- зазначив Янко.

Довідка

Село Верин багате на історію та має  свої пам’ятки, серед яких найстаріше дерево — віковий дуб. Він вкорінився на території місцевої церкви Михаїла. Вік близько 1000 років.  У 1984 році віковому дубу було надано статус ботанічної пам’ятки. Він — один з найстаріших дубів України. Обхват — 8.5 м. Висота — близько 18 м, площа пам’ятки — 0.05 га.

Нагадаємо, у Львові збережуть 280-річний дуб і розроблять програму страхування від падіння дерев.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів