Славське отруює воду в Стрию і Львові

20:56 25 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 3455

Очисні споруди Славського комунального водоканалізаційного підприємства упродовж багатьох років не виконують своїх функцій. Неочищені каналізаційні стоки потрапляють у р. Опір — притоку р. Стрий, на якій розміщено водозабір, що забезпечує питною водою міста Стрий та Львів. Крім того, р. Стрий належить до басейну транскордонної р. Дністер. Про це інформує департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Під час обстеження, яке провели 23 жовтня 2013 р. спеціалісти департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, встановлено, що Славське комунальне водоканалізаційне підприємство зробило лише незначний поточний ремонт очисних споруд. зокрема бетонні конструкції частково відремонтовані, металеві конструкції частково пофарбовані, очищено первинні відстійники від мулу, машинне відділення в робочому стані, є резервний насос. Проте ці заходи не забезпечують покращення ефективності роботи очисних споруд та якості очистки стічних вод, оскільки мулові майданчики затоплені, вторинні відстійники не працюють, вода в аеротенках - чорного кольору, що свідчить про неефективну очистку стічних вод, інформують у департаменті.

Каналізаційно-насосна станція (КНС-2) - в неробочому стані, територія підтоплена ґрунтовими (дренажними) водами і обладнання вийшло з ладу. Будівля головної  каналізаційно-насосної станціЇ (ГКНС) потребує капітального ремонту. Не відбувається планове каналізування вулиць смт.Славсько, зокрема вулицею Бойківською каналізаційний колектор не прокладений та не підключений до очисних споруд.

Окрім цього, поруч із очисними спорудами розміщене стихійне сміттєзвалище, яке також забруднює довкілля: грунти та поверхневі води. Відповідно до рішення Держекоінспекції у Львівській області від 11.06.2010 р. на території цього сміттєзвалиша призупинено захоронення твердих побутових відходів. Однак, це рішення не виконують, оскільки доступ до сміттєзвалища є відкритим.

За підсумками виїзного обстеження робочої групи, департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації скерував відповідні звернення для реагування голові Сколівської РДА, начальнику головного управління Держсанепідслужби у Львівській області та начальнику Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Довідково: на балансі Славського комунального водо-каналізаційного підприємства є очисні споруди повної біологічної очистки, які введені в експлуатацію в 1984 році  і розташовані на північно-східній околиці смт. Славсько  за 2 км від центра селища.
 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

13:45 13 вересня 2019 р.

На Львівщині відновили 791 гектар лісу

У Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі завершуються роботи зі створення унікального в Україні сучасного розсадницького комплексу із вирощування сіянців із закритою кореневою системою.

Рубрика: Природа

  • 0
  • 708

Останні новини

Львів’яни позбавлені водопостачання на 10 вулицях

Рятувальники зняли львів’янку з балкона багатоповерхівки

У Львові затримали серба, розшукуваного за грабіж

Потяг «Львів-Здолбунів» курсує лише до станції «Дубно»

У Центрі творчості дітей та юнацтва у Львові буде «День відкритих дверей»

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу