Славське отруює воду в Стрию і Львові

20:56 25 жовтня 2013 р.

  • 0

Очисні споруди Славського комунального водоканалізаційного підприємства упродовж багатьох років не виконують своїх функцій. Неочищені каналізаційні стоки потрапляють у р. Опір — притоку р. Стрий, на якій розміщено водозабір, що забезпечує питною водою міста Стрий та Львів. Крім того, р. Стрий належить до басейну транскордонної р. Дністер. Про це інформує департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Під час обстеження, яке провели 23 жовтня 2013 р. спеціалісти департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, встановлено, що Славське комунальне водоканалізаційне підприємство зробило лише незначний поточний ремонт очисних споруд. зокрема бетонні конструкції частково відремонтовані, металеві конструкції частково пофарбовані, очищено первинні відстійники від мулу, машинне відділення в робочому стані, є резервний насос. Проте ці заходи не забезпечують покращення ефективності роботи очисних споруд та якості очистки стічних вод, оскільки мулові майданчики затоплені, вторинні відстійники не працюють, вода в аеротенках - чорного кольору, що свідчить про неефективну очистку стічних вод, інформують у департаменті.

Каналізаційно-насосна станція (КНС-2) - в неробочому стані, територія підтоплена ґрунтовими (дренажними) водами і обладнання вийшло з ладу. Будівля головної  каналізаційно-насосної станціЇ (ГКНС) потребує капітального ремонту. Не відбувається планове каналізування вулиць смт.Славсько, зокрема вулицею Бойківською каналізаційний колектор не прокладений та не підключений до очисних споруд.

Окрім цього, поруч із очисними спорудами розміщене стихійне сміттєзвалище, яке також забруднює довкілля: грунти та поверхневі води. Відповідно до рішення Держекоінспекції у Львівській області від 11.06.2010 р. на території цього сміттєзвалиша призупинено захоронення твердих побутових відходів. Однак, це рішення не виконують, оскільки доступ до сміттєзвалища є відкритим.

За підсумками виїзного обстеження робочої групи, департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації скерував відповідні звернення для реагування голові Сколівської РДА, начальнику головного управління Держсанепідслужби у Львівській області та начальнику Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Довідково: на балансі Славського комунального водо-каналізаційного підприємства є очисні споруди повної біологічної очистки, які введені в експлуатацію в 1984 році  і розташовані на північно-східній околиці смт. Славсько  за 2 км від центра селища.
 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:55 2 червня 2020 р.

Найстаршому мешканцеві Львова цього року виповнюється 104 роки

У Львові є традиція вітати довгожителів міста, які відсвяткували 100 і більше років. У червні троє осіб поважного віку відзначатимуть День народження: двом із них виповниться 100 років, ще одній людині - 103 роки.

Рубрика: Природа

12:25 1 червня 2020 р.

"Нафтусю" і "Східницьку" на Львівщині рятують від забруднення стічними водами

Очисні споруди глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних нейтралізують ризик забруднення цілющих мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу