Скумбрія через надмірний вилов на межі зникнення. Чим замінити

12:53 10 квітня 2025 р.

Фото до новини

У світі запаси скумбрії наближаються до критичних значень через надмірний вилов.

Про це повідомляє The Guardian, пише DailyLviv.com.

За даними Товариства збереження морського середовища (MCS), країни не дотримуються правил контролю за уловом. З 2009 року надлишковий видобуток скумбрії досягав 80%. За останні чотири роки загальний допустимий улов був на 39% вищим за науково обґрунтований рівень.

Захисники природи закликали країни об'єднатися та розробити стратегію, що призведе до відновлення популяції скумбрії.

У MCS порекомендували споживачам як екологічну альтернативу вибирати оселедець із Північного моря та східної частини Ла-Маншу або сардини з Корнуолла, які сертифіковані Радою з охорони морського середовища.

Читайте також: Уперше за часів незалежності водойми Карпат зариблені унікальною червонокнижною рибою

Відповідно до «Керівництва з вибору риби» MCS, яке оновлюється двічі на рік, морепродукти оцінюються залежно від того, де і як виловлено або вирощено той чи інший вид. MCS рекомендує супермаркетам та ресторанам не продавати рибу з рейтингом нижче трьох.

Перша та друга категорії (зелений колір) – найкращий вибір, третя та четверта (жовтий) – вимагають покращень. Продукції з червоним кольором та рейтингом 5 належать до категорії «риба, яку слід уникати».

У весняному оновленні риба-чернець з Північного моря перейшла з жовтої до зеленої категорії, а блакитний марлін – з червоної до жовтої, через «незначне поліпшення» ситуації з промислом.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів