Найбільший дефіцит кадрів у Києві та Львівській області
15:19 15 квітня 2025 р.
У Львові за кількістю пропозицій роботи лідирує готельно-ресторанний бізнес. Також на Львівщині шукають спеціалістів з торгівлі, медицини та харчової промисловості.
Про це повідомив Центр громадського моніторингу та контролю, пише DailyLviv.com. Через бойові дії, мобілізацію та міграцію населення ринок праці в Україні змінився. За даними ООН, кількість українських мігрантів за кордоном продовжує зростати і становить 6,9 мільйона людей станом на середину березня цього року.
У Національному банку України дефіцит кадрів називають однією з найбільших проблем для бізнесу. Серед інших труднощів ведення бізнесу у воєнний час: зростання цін, перебої з електро-, водо або теплопостачанням та небезпечні умови праці.
Жінки опановують “чоловічі професії”
Якщо до повномасштабного вторгнення чоловіки становили 58% кандидатів на посади, а жінки — 42%, то нині це співвідношення змінилося. Йдеться вже про 48% чоловіків та 52% жінок. Жінки починають опановувати так звані “чоловічі професії”. Наприклад, за даними Державного управління статистики, все більше українок працюють машиністками насосних установок, водійками, гірницями, вантажницями, слюсарками-ремонтницями.
Зросла і кількість бізнесів, які відкривають українки. Лише минулоріч загальна частка жінок серед нових підприємців зросла до 61%. Свої компанії українки створювали у медицині, освіті, HR, соціальній допомозі, виробництві одягу.
Але хоча в Україні жінки очолюють 449 тис. бізнесів і частка жінок-директорок стабільно зростає, вони все ще становлять лише 17,7% від усіх керівників.
Робота для пенсіонерів
Демографічні зміни вплинули на віковий розподіл вакансій. Минулоріч кількість пропозицій роботи для пенсіонерів зросла на 33%. Середня зарплатня для працівників, старших за 60-65 років, досягла 20 тисяч гривень. А найчастіше роботодавці готові запрошувати пенсіонерів на посади водіїв, продавців, охоронців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців і різноробів.
Намір сприяти збереженню на ринку праці українців пенсійного віку має й уряд. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла “Українському радіо” про варіанти стимулів. "Наприклад, ми розглядаємо як варіант зменшення податкового навантаження — залишаючи частину ЄСВ та зменшуючи ПДФО, ми залишаємо цю людину на ринку, вона створює прибуток, вона його генерує для економіки і суспільства, вона ділиться своїм досвідом і сама залишається в активному довголітті", — сказала міністерка.
Брак спеціалістів
У Державному центрі зайнятості розповіли, що у 2025 році найбільш затребуваними залишаться професії, пов’язані з фізичною працею, медициною, освітою та сферою послуг. Наразі найбільше вакансій зафіксовано для таких спеціалістів, як швачки, токарі, електромонтери, столяри, слюсарі-сантехніки, електрогазозварники, монтери колії, фрезерувальники, машиністи екскаваторів та оператори верстатів із програмним керуванням. Також бракує лікарів різних спеціальностей, зокрема, терапевтів та педіатрів.
Проблеми з кадрами у регіонах
Найбільший дефіцит кадрів Державна служба зайнятості зафіксувала у Києві та Львівській області. Тоді, як за даними порталу Work.ua, 60% від усіх розміщених вакансій припадають на 5 областей країни. Йдеться про Київ і Київщину (34%), Львівщину (9%), Дніпропетровщину (9%), Одещину (6%) та Харківщину (3%). Кількість пропозицій роботи росте у Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Чернівецькій і Миколаївській областях.
У регіонах бракує спеціалістів різних професій. Якщо у Києві це представники роздрібної та гуртової торгівлі, дистрибуції та медицини, то у Львові за кількістю пропозицій роботи лідирує готельно-ресторанний бізнес. Також на Львівщині шукають спеціалістів з торгівлі, медицини та харчової промисловості. А от у Дніпрі багато вакансій пропонують у харчовій промисловості, сфері охорони здоров'я, транспорту, металургійній промисловості.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook