На Львівщині більше вирубують лісу, ніж садять молодих дерев

13:33 5 серпня 2020 р.

Фото до новини

Про це сказав голова Львівської облради Олександр Ганущин під час зустрічі з головою Державного агентства лісових ресурсів України Василем Кузьовичем.

Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр уже через рік за проектною потужністю зможе забезпечити усе державне лісове господарство Львівщини дуже якісними саджанцями, інформує DailyLviv за повідомленням сайту Львівської облради. 

«Мета наша така: якщо в рік рубаємо до 2 тис га в державному лісовому господарстві і приблизно в 5 разів менше в комунальному лісовому господарстві, то ми маємо дотягнути цей розсадник до тієї межі, щоб в розрахунку 2-3 тис саджанців на га він забезпечував відповідний посадковий матеріал. На жаль, об’єктивні обставини внесли свої корективи в темпи реалізації проекту, але ми його обов’язково завершимо», - сказав голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Сьогодні, 4 серпня, Львівщину з робочим візитом відвідує голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович. Спільно з головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним і головою Львівської ОДА Максимом Козицьким він ознайомився з роботою ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» та виробничим процесом з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

За словами Василя Кузьовича, вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою – це сучасні лісівничі технології, які вже багато років поспіль успішно застосовуються у Європейських країнах та й у всьому світі.

«Сподіваюся, що вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою допоможе вирішити питання заміни всихаючих ялинників у Карпатах та соснових насаджень у зоні Малого Полісся на корінні біологічно стійкі деревостани.

Використання таких сіянців дозволяє лісівникам не лише суттєво розширювати строки садіння лісових культур, що особливо актуально для України, а й підвищити практично до 100% приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах», - сказав голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович.

Довідково:

ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» функціонує в структурі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України.

Підприємство застосовує сучасні технології в лісовому насінництві та реалізує проект створення на його базі лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Проект побудови на базі підприємства сучасного розсадницького комплексу із залученням обладнання і технологій швецької компанії ВСС АВ, яка є лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників, передбачає:

- реконструкцію приміщення для цеху посіву, мийки касет та упаковки сіянців;

- установку лінії для заповнення касет субстратом і висіву насіння;

- влаштування теплиць загальною площею 1920 м.кв. для вирощування сіянців із закритою кореневою системою;

- оснащення кожної теплиці автоматичною підвісною зрошувальною установкою;

- створення п’яти полів дорощування для контейнерної культури лісового садивного матеріалу із зрошувальними установками та системами дренажу;

- установку лінії упаковки садивного матеріалу та мийки касет.

Кошторисна вартість проекту складає 86,2 млн. грн., в тому числі кошти на закупівлю обладнання та устаткування – 46 млн. грн. Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ закуплено обладнання швецької фірми BCC на загальну суму 45,8 млн. грн. За період 2017-2019 роки з обласного бюджету скеровано 31,3 млн грн.

У запроектованому лісовому розсаднику за запропонованою технологією будуть вирощувати:

- сіянці високопродуктивних (модрина європейська, сосна звичайна, псевдотсуга, дуб звичайний) лісових порід для лісовідновлення та лісорозведення, а також  плантаційного лісовирощування на Прикарпатті та рівнинній частині Львівщини;

- сіянці біотично стійких порід (ялиця біла, бук лісовий) для лісовідновлення на території Карпат на місці всихаючих ялинових насаджень.

Час вирощування сіянців складає 2 (для ялиці білої) та 1 (бук лісовий, сосна звичайна, модрина європейська, псевдотсуга) вегетаційні періоди. За один цикл вирощується 3,5 млн. сіянців із закритою кореневою системою на базі ДП «Львівський лісовий селекційно насіннєвий центр».

У перспективі планується розширення лісового розсадника та доведення його потужності до вирощування 15 млн. шт. сіянців із закритою кореневою системою. Реалізація цього проекту дозволить вирішити проблеми лісовідновлення в Карпатському регіоні та забезпечити якісним садивним матеріалом для лісорозведення та озеленення об’єднані територіальні громади.

DailyLviv інформував, що Василя Кузьовича у Брюховичах супроводжуватимуть Максим Козицький і Олександр Ганущин. Без Андрія Садового.

На Львівщині незаконно рубали ліс на експорт.

Ліва рука Державного лісового агентства дозволяє правій вирубувати ліс.

У Львові зареєстрували петицію про заборону вирубки.

На Львівщині судитимуть посадовців за незаконну вирубку й розкрадання деревини.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів