Біля озера Стосіка у Львові облаштують природне питне джерело за 500 тис грн

19:46 13 липня 2020 р.

Фото до новини

Управління екології та природних ресурсів провело конкурс ідей проєктів благоустрою львівських природних джерел, метою якого є покращення благоустрою та санітарного стану природних джерел питної води на території Львова. Так, переможцем конкурсу стала ініціатива громади, що живе біля озера Стосіка. Мешканці запропонували облаштувати питне джерело без використання насоса.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Як зауважили в управлінні екології та природних ресурсів, конкурс оголошено за ініціативою депутатської комісії з екології та природокористування.

«Цьогорічний конкурс щодо облаштування природних джерел виграла ініціатива громади, що живе біля озера Стосіка.

Визначною рисою цього озера є те, що на ньому живуть черепахи, і вода там є чи не найчистіша зі всіх водойм у Львові. Прямо поруч з озером є джерело, що витікає з-під землі", — зазначили в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР.

Відтак, проєкт-переможець передбачатиме облаштування питного джерела без використання насоса.

«Архітектори запропонували ідею, як можна це джерело облаштувати без насоса. Вода в чашу прибуватиме, як і раніше, з-під землі, але, переливаючись, що дасть можливість її набирати, не занурюючи ємність у воду. Для облаштування сидінь запропоновано колоди повалених дерев, проект мінімізує використання цементу та бетону, покриття є водопроникним, завдяки відсіву», — додають в управлінні.

Реалізувати проект планують вже цього року за кошт природоохоронного фонду Львова. Його вартість становить 500 тис. грн.

Нагадаємо, комісія ЛМР пообіцяла зберегти озеро Стосіка, яке хочуть забудувати.

Додамо, Козловський закликав підтримати забудовників біля озера Стосіка, депутати відмовились.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів