Біля озера Стосіка у Львові облаштують природне питне джерело за 500 тис грн | Новини Львова

Біля озера Стосіка у Львові облаштують природне питне джерело за 500 тис грн

19:46 13 липня 2020 р.

  • 0

Управління екології та природних ресурсів провело конкурс ідей проєктів благоустрою львівських природних джерел, метою якого є покращення благоустрою та санітарного стану природних джерел питної води на території Львова. Так, переможцем конкурсу стала ініціатива громади, що живе біля озера Стосіка. Мешканці запропонували облаштувати питне джерело без використання насоса.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Як зауважили в управлінні екології та природних ресурсів, конкурс оголошено за ініціативою депутатської комісії з екології та природокористування.

«Цьогорічний конкурс щодо облаштування природних джерел виграла ініціатива громади, що живе біля озера Стосіка.

Визначною рисою цього озера є те, що на ньому живуть черепахи, і вода там є чи не найчистіша зі всіх водойм у Львові. Прямо поруч з озером є джерело, що витікає з-під землі", — зазначили в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР.

Відтак, проєкт-переможець передбачатиме облаштування питного джерела без використання насоса.

«Архітектори запропонували ідею, як можна це джерело облаштувати без насоса. Вода в чашу прибуватиме, як і раніше, з-під землі, але, переливаючись, що дасть можливість її набирати, не занурюючи ємність у воду. Для облаштування сидінь запропоновано колоди повалених дерев, проект мінімізує використання цементу та бетону, покриття є водопроникним, завдяки відсіву», — додають в управлінні.

Реалізувати проект планують вже цього року за кошт природоохоронного фонду Львова. Його вартість становить 500 тис. грн.

Нагадаємо, комісія ЛМР пообіцяла зберегти озеро Стосіка, яке хочуть забудувати.

Додамо, Козловський закликав підтримати забудовників біля озера Стосіка, депутати відмовились.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:46 4 серпня 2020 р.

У Львові ЛКП «Лев» безкоштовного чіпуватиме собак у всіх районах міста (графік)

ЛКП «Лев» спільно з Аnimal.ID, у межах акції пільгового чіпування собак у Львові, проведе виїзди в райони міста, що дозволить усім охочим скористатись можливістю та безкоштовно прочіпувати свого улюбленця.

Рубрика: Природа

17:34 2 серпня 2020 р.

"Англійський" парк Трускавця, названий іменем австрійського парламентаря, стане загальнодержавним

Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», відповідне рішення схвалено на засіданні 29 липня.

Рубрика: Природа

15:59 25 липня 2020 р.

На Львівщині люди і собаки плавають у питному озері

Щороку у Трускавці для засмаги та купання люди обирають питне озеро, яке не призначене для відпочинку на ньому. Оскільки питне водосховище оздоровниці, що на річці Воротище, знаходяться в межах першого поясу зони санітарної охорони водних об’єктів.

Рубрика: Природа