Арктичний кит заплив до Парижу і не може повернутися додому

12:40 7 серпня 2022 р.

Фото до новини

Французька влада відчайдушно намагається врятувати білугу, яка застрягла у Сені за 70 км на північ від Парижа. Тварину помітили ще у вівторок, однак усі проби направити її до океану поки що не мали успіху. Нова стратегія - вітамінний коктейль.

Як повідомляє ВВС з посиоанням на AFP, рятувальники сподіваються, що це допоможе загубленому киту відновити апетит і енергію, необхідні для повернення в море, пише Dailylviv.com.

Ссавця з явними ознаками виснаження вперше помітили в річці у вівторок. Спроби змусити його виплисти до моря поки що безуспішні, тож учені хвилюються за здоров'я кита.

Рятувальники годували чотириметрову білугу замороженим оселедцем і живою фореллю, але місцева влада департаменту Ер сказала, що тварина, схоже, не прийняла цієї їжі.

"Вона виснажена, і, здається, їй важко їсти", - цитує AFP заяву керівниці департаменту, зроблену у суботу.

Влада сподівається, що ін'єкція вітамінів стимулюватиме апетит і допоможе тварині здійснити 160-кілометрову подорож назад проти течії Сени до Ла-Маншу, звідки вона зможе вирушити у своє арктичне середовище існування.

Розглядають також інший варіант. Кита можна було б дістати з річки, але для такої більш ризикованої подорожі ссавцю знадобиться більше сил.

У суботу чиновники заявили, що на шкірі кита з'явилися невеликі плями, але поки неясно, чи це реакція на прісну воду річки Сени - на відміну від звичної для тварини солоної води, - чи ознака погіршення стану здоров'я ссавця.

Науковці, які спостерігають за китом, сказали, що він нервувався. Він ненадовго підіймався на поверхню та видавав менше звуків, ніж очікується від цієї тварини. Це спричинило додаткове занепокоєння щодо стану тварини.

Фахівці спантеличені, як киту вдалося заплисти так далеко від свого природного середовища існування - холодних арктичних і субарктичних вод.

Восени, коли утворюється лід, білуги час від часу відправляються на південь у пошуках їжі. Але вони рідко бувають так далеко від свого рідного дому. Втім, такі історії все ж таки трапляються.

У травні у Нормандії загинула косатка, яка намагалась плисти вгору проти течії Сени. План повернути чотириметрового самця назад до моря за допомогою звукових подразників провалився, і пізніше експерти дійшли висновку, що він був серйозно хворий.

У 2019 році у Темзі поблизу Грейвсенда виявили мертвого кита, повідомляли тоді представники Великої Британії.

Це сталося лише через кілька тижнів після загибелі горбатого кита, якого бачили у тій же ділянці річки. Вважалося, що він потрапив у Темзу, помилившись у навігації під час припливу.

Довідка

Білуха, або білуга (Delphinapterus leucas) — ссавець родини Нарвалові, або Однорогові (Monodontidae).

Довжина - до 6,6 м, вага до 1,9 т. З них бл. 40% - жир.

Забарвлення дорослої білухи біле.

Поширена білуха в арктичних і прилеглих водах.

Пристосована до життя серед криги; далеко мігрує, іноді на 1000 км запливає в річки. Тримається стадами, живиться рибою, ракоподібними, молюсками; статева зрілість наступає на 2-3-му році. Після 11-12 місяців вагітності самиця народжує 1-2 малят довжиною 1,4-1,6 м. Білуха видає різкі звуки (звідси вираз — «реве білугою»).

Поширена циркумполярно, між 50 ° і 80 ° с. ш., населяючи арктичні води, а також Берингове та Охотське море; взимку, іноді, заходить в Балтійське море.

Ізольована популяція є в естуарії річки Св. Лаврентія.

У Львові врятували тварин від фотографів

Зоозахисники врятували у Львові лисеня

Коня з каналізаційної ями витягнули у Бродах рятувальники

На Львівщині скандалять через хворих дельфінів (відео, оновлено)

Активісти визволили у Львові з ресторану ведмедицю

У львівському реабілітаційному притулку для птахів – уже більше трьох десятків пернатих

 

 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини