Активісти визволили у Львові з ресторану ведмедицю

09:05 11 жовтня 2017 р.


Фото: 5.ua

Львівські активісти звільнили ведмедицю, яку 15 років тримали у клітці на розвагу відвідувачів ресторану, й перевезли до притулку для клишоногих.

Вивільняти Машу приїхала ціла делегація – ветеринари, журналісти та навіть зоозахисники із Німеччини.  Спершу медики візуально оглянули тварину, потім приспали. А поки клишонога спала – зробли УЗД, взяли аналіз крові та приготували до транспортування. 

Майже 15 років ведмедиця Маша жила у вольєрі на території місцевого ресторану. Зоозахисники вважають ці умови неприпустимими для хижака. Зокрема, тут немає басейну для купання, а замість ґрунту – бетон, який шкодить лапам ведмедя.

Ветеринар із Німеччини Франк Гюріц розповів: «У неї є трохи зайвої ваги – така величенька. Також пошкоджений зуб. Ведмедиці ще треба наростити м’язи, і коли вона почне більше рухатися, можливо, постава лап зміниться, стане кращою. Бо зараз вона неправильна».

Визволити ведмедицю зоозахисники намагалися впродовж трьох років. Координатор зоозахисного напрямку національного екологічного центру України Наталя Вишневська поясни ла: «У неї була стереотипія. Це коли тварина постійно рухається ніби в одному і тому ж ритмі. Крім того, влітку, коли тут 30 градусів, перебування в таких умовах дійсно викликає у людей сум, жаль, гнів».

Були інспекції екологів та навіть суд, який оштрафував заклад на 50 гривень. Утім, керівники ресторану віддавати тварину не хотіли.

Машу доправили до ведмежого притулку «Домажир». Тепер у неї апартаменти площею в сотні гектарів, регулярне харчування та клишоноге товариство.  Окрім Маші, ще п'ятеро ведмедів, яких врятували з пересувних цирків та приватних звіринців, знайшли прихисток у притулку.

Про це повідомили на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

17:53 27 січня 2022 р.

На Львівщині порахували всі річки та ставки й озера

Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну спільно з представниками територіальних громад області провели інвентаризацію лінійних та площинних водних об’єктів, на територіях усіх 73-х ТГ Львівської області.

Рубрика: Природа

17:42 24 січня 2022 р.

У Львові відновлять місто-сад на Кульпаркові

Сьогодні, 24 січня, відбулося виїзне засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, під час якого було підтримано створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» у місті Львові площею 16,22 га.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу