За панування над Україною у Другій світовій воювали дві тоталітарні системи: Гітлера і Сталіна

09:00 8 травня 2020 р.

  • 1

Звернення Міністра оборони України Андрія Тарана з нагоди Дня пам’яті та примирення.

"Україна та український народ зробили величезний внесок у перемогу над нацизмом. Упродовж 1939-1945 років загинуло більш, ніж 8 мільйонів українців. Перемога над нацизмом без України була б неможливою. Наші співвітчизники брали участь у бойових діях у складі армій держав Антигітлерівській коаліції та Руху опору по всій Європі. Мільйони українців боролися з нацизмом у лавах армій Об’єднаних націй – Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Великої Британії та Канади, Польщі та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.

Кореспондент газети “Saturday Evening Post”, відвідавши в 1945 році Україну, написав: “Те, що дехто намагається зобразити як “російську славу”, було, насамперед, українською війною. Жодна європейська країна не постраждала більше від глибоких ран, завданих своїм містам, своїй промисловості, сільському господарству, людській силі”.

Трагедія українського народу в роки Другої світової війни полягала в тому, що українці були позбавлені власної державності, змушені були відстоювати чужі інтереси. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.

У ці травневі дні Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також всіх жертв цієї жахливої війни. Відзначення Дня пам’яті та примирення, а також 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має символізувати не тріумф переможців, а бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна вирішувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.

Сьогодні Україна, як і в роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору та важливим чинником європейської безпеки. Ми добре знаємо ціну війни. Ця боротьба триває вже шість років і ми не маємо права програти, бо, як і 75 років тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Єдиним підсумком має бути не перемога, а мир.

Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.

Міністр оборони України Андрій Таран".

Коментарі(1)

Тінь

13:15 08 травня 2020 р.

Відповісти

... Пам'ять вічна мов зоряне коло Час від часу вертає назад, За минувших років частоколом Бачу постаті вбитих солдат. Вони рідний поріг боронили, Рідний край, Батьківщину свою. Їх підступно й жорстоко згубили У нерівнім кривавім бою. Вони билися мужньо жертовно, Віддавали і кров і життя. Йшли в пекельну борню безвідмовно, За народ, за його майбуття. Вони кращої долі бажали Всім хто житиме потім без них, Вони смертю в бою заважали Пеклу статися в долях земних. Невідомі загиблі солдати, Ваше військо мовчазне в строю. Вісімнадцятим і сорок п'ятим Ви тривожите пам'ять мою. Непокоїте власним мовчанням, Вам відомо майбутнє сповна. Я звертаюсь до вас за зізнанням Коли скінчиться клята війна. Шостий рік оборона триває, Шостий рік прибуває ваш стрій. Україну Росія терзає Аби зрадила волі своїй. Я вдивляюся в постать вояків, Розумію де був не правий. Їх могили червоні від маків, Їх життя приклад тим хто живий ... .... 08.05.2020

До теми

21:29 29 травня 2020 р.

Граматичні помилки, відсутність структури, розмиті терміни – Львів та Суми проаналізували законопроєкти «Про медіа»

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Суми: «Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах «Про медіа» (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?».

Рубрика: Політика

11:14 28 травня 2020 р.

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Сьогодні, 28 травня, о 12.00 у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Суми: “Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах "Про медіа" (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?”.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові в замкненій квартирі вже місяць лежить мертва жінка, - ріелтор

Угорщина відклала відкриття чотирьох пунктів пропуску на кордоні з Україною

На заході України пасажирські потяги поїдуть на кілька днів пізніше, ніж в інших регіонах

На Львівщині вшанували рятувальників, які загинули на полігоні ТПВ в Грибовичах

Львівщина - лідер за кількістю хворих на Covid, - МОЗ

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу