Вище військове керівництво рф обговорювало, коли і як москва може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні — NYT

15:38 2 листопада 2022 р.

Фото до новини

Високопоставлені російські військові керівники нещодавно обговорювали можливість тактичного ядерного удару по Ураїні.

Про це із посиланням на газету The New York Times передає Укрінформ, пише Dailylviv.com.

Зазначається, що розвіддані про розмови російського військового керівництва щодо можливості застосування ядерної зброї у війні проти України були поширені в уряді США в середині жовтня.

За даними NYT, офіційні особи США не описували сценарії застосування ядерної зброї, які розглядало російське військове керівництво, однак директор ЦРУ Вільям Бернс раніше заявляв, що “потенційне відчайдушне прагнення путіна здобути перемогу в Україні та невдачі у війні можуть змусити росію використати ядерну зброю”.

“З самого початку ми чітко дали зрозуміти, що коментарі росії щодо потенційного використання ядерної зброї викликають глибоке занепокоєння, і ми сприймаємо їх серйозно. Ми продовжуємо стежити за цим якнайпильніше, і не бачимо жодних ознак того, що росія готується до такого використання”, - сказав Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому, відмовившись, однак, коментувати подробиці цього звіту.

NYT також зазначає, що у разі, якщо путін віддасть наказ про застосування тактичної ядерної зброї, приховати це йому буде складніше, ніж наказ про використання стратегічної зброї, як-от міжконтинентальної балістичної ракети, оскільки будуть практичні кроки, про застосування яких російське командування буде попереджено з метою зменшення ризиків для російського військового персоналу в районі вибуху.

Зеленський сказав Раді Безпеки ООН, що треба зробити з Росією

США ударять по Чорноморському флоту рф і базах у Криму, якщо Путін застосує ядерну зброю в Україні

США підняли в небо літаки, які відстежують ядерну зброю росії

Росія розпочала навчання з ракетними ядерними силами

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів