Влада задумала операцію «Розкол Майдану», – «Еспресо.TV»

22:34 10 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: kontrakty.ua

Попри те, що у Громадську раду «Майдану» входять чимало відомих та шанованих людей, від їх імені опозицію «тролять» маловідомі персонажі.

Сьогодні спливає час ультиматуму, який «сувора» Громадська рада Майдану висунула опозиційним політикам. Ця рада категорично вимагала від опозиції до 10 січня «висунути єдиного кандидата та заблокувати парламент». А якщо не вийде заблокувати парламент, то опозиція мала би скласти 151 мандат, щоб парламент було розпущено.

На цей ультиматум досить вичерпні відповіді дав захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко, який пояснив, чому «єдинокандидатники» – це ті ж «противсіхи», а також розповів, чому балачки про складання мандатів це лише спекуляції. Мабуть, варто нагадати, що й у «Свободі» всі розмови про єдиного кандидата вважають технологією Банкової.

Утім, мова не про це. Хочеться уважніше придивитися до того, хто персонально висуває всі ці ультиматуми, ховаючись за широкою спиною Громадської ради Майдану, в яку входить понад 40 громадських організацій.

У плані історичного екскурсу додамо, що Громадська рада Майдану виникла, як похідне від «майдану без політиків», але, зараз більшість суб'єктів цієї ради працюють, насамперед, з ВО «Майдан», який об'єднує політиків, громадських діячів, інтелектуальну еліту, студентство тощо. Утім, несподівано Громадська рада вирішила «наїхати» на політиків.

І вищезгаданий ультиматум був оголошений такими собі Павлом Жовніренко та Ігорем Курусом. Хто ці люди?

Питання виникає одразу, адже, серед членів Громадської ради Майдану значаться такі відомі персони як Ольга Богомолець, Володимир Лановий, Єгор Соболєв, вікторія Сюмар, Сергій Поярков (Автомайдан є спостерігачем у цій раді) та багато інших. Чи знають ці люди, що вони висунули опозиційним політикам? Є сумніви.

Однак, щодо Жовніренко, який найбільше коментував ультиматум можна знайти наступне – це політолог, який очолює такий собі Центр стратегічних досліджень, в 2004 році в Донецьку співпрацював з «Нашою Україною» Ющенка, в 2006 році – у парламентському списку партії «Відродження» (партія залізничників, яка залишилася від Георгія Кирпи, а після виборів стала сателітом ПР). Після перемоги Януковича в своєму блозі Жовніренко говорив, що »даймо шанс і Януковичу на невиправдання наших очікувань».

2012 року Жовніренко засвітився у парламентських списках явно технічного проекту «Собор». От, мабуть, і все, що можна знайти про цю людину, яка висуває ультиматум опозиції.

Що стосується Ігора Куруса, який очолює організацію «За відповідальну владу», то він більш відомий діяч. Багато років працював у сфері медіа, працював у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

Джерела «Еспресо.TV» кажуть, що Курус – людина близька до Дмитра Фірташа. Окрім того, Курус з 2010 по 2012 рік вів один з Нацпроектів Владислава Каськіва, а саме проект «Відкритий світ».

На виборах-2012 він балотувався в Дрогобичі, плутаючись під ногами у опозиційного кандидата Романа Ілика. Варто згадати й ще одну діячку – Богдану Бабич, яка є дружиною співробітники Національного інституту стратегічних досліджень Віталія Кулика (останній довгий час входив до кола наближених до Раїси Богатирьової, а ще раніше ледве не потрапив до прохідної частини списку КПУ). Нагадаємо, що інститут входить в структури РНБО, яку очолює Андрій Клюєв. При цьому керівник інституту Андрій Єрмолаєв є прямою креатурою газовиків.

Зараз Громадська рада Майдану переймається форумом Євромайданів у Харкові (співпадає в часі з Народним віче в Києві) та створенням власного громадського уряду. Обидва починання тхнуть звичайнісіньким «тролінгом» власне, Майдану, а також ідеї опозиції про створення єдиної команди. При цьому розрахунок дуже простий – пересічний громадянин просто не може зрозуміти відмінності між ГР Майдан та ВО Майдан. Нагадаємо, що таку ж технологію свого часу Банкова застосовувала в низці областей, коли створювалися паралельні структури партії Батьківщина.

Отож, можна не сумніватися, що в найближчі дні саме представники провладної організації ГР Майдан почнуть активно світитися в провладних ЗМІ і розповідати, що лідери опозиції не виконали їхнього ультиматуму, а тому їх треба викинути зі сцени Майдану. Те, що вся ця піар-акція розрахована на тих, хто свято вірить в ПР і на тих, хто сумнівається – очевидно

 Головна проблема в тому, що ГР Майдан затягує в своє поле ряд поважних людей, які рано чи пізно почнуть голосно говорити, що ГР Майдан – це тролі. Але вже за тиждень-два, коли почнеться масовий вихід нормальних людей з ГР Майдан, влада почне нову кампанію під гаслом: «Майдан знову колеться».

Про це інформує сьогодні, 10 січня, «Еспресо.TV».

Як повідомляв «Щоденний Львів», опозиція заявляє, що Майдан не делегував повноважень Громадській раді, і що вона – проект влади, про це йдеться й в публікаціях «Громадські ради Євромайдану» створює влада?, – ЗМІ» та «До Громадської ради Майдану увійшли не чужі владі», тим часом із Громадської ради Майдану виходять активісти.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини