VI конгрес Світової федерації українських лемківських об’єднань пройде у Львові

13:40 3 липня 2017 р.

Форум, який відбудеться у Львові 24-26 серпня, проведуть під знаком 70-ї річниці сумнозвісної Акції «Вісла» (1947 року) – кульмінації депортації українців з етнічних земель у Польщі, передусім – із Лемківщини.

Про це повідомили сьогодні, 3 липня, у Львівській міськраді, де також поінформували: «Делегати конгресу представляють українські лемківські громади семи країн світу: Організацію оборони Лемківщини (США), Об’єднання лемків Канади, Об’єднання лемків (Польща), Союз русинів-українців Словацької Республіки, Союз русинів-українців Сербії, Союз русинів Хорватії та Всеукраїнське товариство «Лемківщина». Представники СФУЛО у світі систематично відстоюють і захищають інтереси України і української спільноти, останні кілька років активно задіяні у допомогу бійцям АТО, біженцям із тимчасово окупованих територій та відбудови постраждалих від війни регіонів».

Голова Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина розповіла: «Проведення цього конгресу у Львові є знаковою подією, оскільки саме тут проживають тисячі лемків, нащадків депортованих в 1944-1946 років з українських етнічних територій у Польщі. А також саме до Львова переїхало жити багато лемків з тимчасово окупованих територій Донбасу. І саме у Львові з’явився перший екскурсійний маршрут «Лемківськими місцями Львова». 

«Конгрес відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації,  Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Благодійної організації «Фонд братів Дубневичів». Отримати детальну інформацію та слідкувати за новинами СФУЛО можна на сайті www.sfulo.com, за телефоном 0509897440 та на сторінці у «Facebook», – поінформували також у прес-службі Львівської міськраді та опублікували програму конгресу:

24 серпня – засідання президії СФУЛО

25 серпня з 10.00 до 18.00 – засідання конгресу в сесійній залі Львівської обласної ради

26 серпня з 10.00 до 12.00 – зустріч керівництва СФУЛО з пресою та громадськістю, сесійна зала Львівської міської ради (реєстрація – за посиланням).

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу