Верховна Рада визнала «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями, а Росію – агресором (відео)

19:00 27 січня 2015 р.


Фото: 24tv.ua

За ухвалення законопроекту, яким Росію визнано країною-агресором, а самопроголошені «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями – проголосував у вівторок 271 народний депутат.

Верховна Рада визнала сьогодні, 27 січня, Росію країною-агресором, а «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями. Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосував 271 народний депутат із 298 зареєстрованих у сесійній залі. Зокрема, від «Опозиційного блоку» за це рішення жоден депутат не проголосував. 

Відповідно до заяви, Верховна Рада визнає Російську Федерацію державою-агресором і закликає міжнародних партнерів України не допустити безкарності винних за злочини проти людяності, вчинені від початку російської агресії проти України.

У заяві, яку зачитала з трибуни Верховної Ради голова Комітету у закордонних справа Ганна Гопко, говориться: «Визнати Російську Федерацію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир та безпеку. А так звані «ДНР» і «ЛНР» визнати терористичними організаціями»

У заяві йдеться про необхідність посилення тиску на РФ, у тому числі шляхом запровадження нових секторальних обмежувальних заходів, санкцій, щоб зупинити російську агресію та примусити російське керівництво виконати у повному обсязі усі пункти Мінських домовленостей. Крім того, у заяві підкреслюється необхідність припинення незаконної окупації та наголошується на звільненні усіх заручників та незаконно утримуваних на території РФ громадян України, включаючи народного депутата Надії Савченко.

Ганна Гопко зачитала також з трибуни Верховної Ради: «Обмежити повноваження російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи до того часу, доки РФ не припинить ігнорувати міжнародні вимоги демократичної спільноти».

Також у заяві йдеться про необхідність «надавати Україні необхідну військову допомогу з метою посилення її оборонних можливостей, гуманітарну допомогу для постраждалого мирного населення та внутрішньо переміщених осіб, сприяти відновленню критично важливої інфраструктури на Донбасі». Парламент України «закликає міжнародне співтовариство визнати факт агресії проти України, окупації її території та посилити вимоги щодо повернення до міжнародно визнаних кордонів, запобігши створенню небезпечного прецеденту у вигляді грубого порушення світового порядку та системи безпеки, що склалася після Другої світової війни».

Про це повідомляється у вівторок на сайті інформаційної агенції УНІАН.


Відео: «Телевізійна служба новин» каналу «1+1»

dailylviv.com

До теми

13:57 20 січня 2022 р.

Львівський прецедент: УГП скликає конференцію для відкликання депутатів облради

Львівська обласна організація Української Галицької Партії повідомляє про скликання конференції з розгляду питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутатів фракції УГП у Львівській обласній раді.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу