Вакарчук у Львові застеріг від концентрації влади в руках Президента України

13:22 27 вересня 2019 р.

  • 0

Є велика небезпечна тенденція концентрації повноважень в руках однієї маленької команди, а конкретніше – Президента України.

Про це 26 вересня, під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: «Ваш «Голос» у парламенті: звіт народних депутатів» заявив народний депутат, голова партії «Голос» Святослав Вакарчук. 

- У роботі парламенту простежуються дві тенденції: одна спрямована на імплементування якомога більшої кількості економічних реформ. Ми бачимо, як в залі дискутують закони, а потім приймають ті, які роками не приймали. Але би мали прийматися. Ми це вітаємо! За цим шумом аплодисментів не чути і не видно іншої тенденції — узурпації чинної влади,- застеріг народний депутат.

За словами народного депутата, у Верховній Раді почали запроваджувати зміни до Конституції. Окремі з них скеровані на посилення повноважень президента, інші – на нівелюваня повноважень парламенту, на посилення силових структур. 

- Наприклад, закон про прокуратуру, за яким головний прокурор тепер може керувати всім. Так само, як закон про державну службу. З одного боку він, нібито, спрощує життя борцям за краще майбутнє, які роками не могли звільнити поганих чиновників, з іншого боку розв’язує руки тим, хто просто займається кадровими чистками,- наголосив Святослав Вакарчук

Голова партії «Голос» нагадав аналогічні приклади з новітньої історії України.

- Я вже багато бачив в політиці і пам’ятаю не одного президента, який починав свою діяльність з цього: він приходив і казав: «Знаєте, нам треба змінити трошки правила, тому ,давайте, ми посилимо наші повноваження, швидко проведемо реформи, а інакше не буде на то ради. Так робили Кучма, Ющенко, робив і Янукович, і Порошенко. Ющенку і Порошенку завадили парламент і сильна опозиція, Кучму і Януковича потрібно було зупиняти майданами. Але, як показує досвід, український народ диктатури не терпить і любить свободу, навіть попри те, що хоче швидких змін,- підсумував Святослав Вакарчук.

Нагадаємо, народна депутатка від партії «Голос» Галина Васильченко на цій пресконференції заявила, що фіскалізація зміцнить економіку країни. Але спершу потрібно впорядкувати ситуацію з несплатою податків великими платниками та виведенням прибутків з-під оподаткування. Після цього – розв’язати питання з малим та середнім бізнесами, які надзвичайно чутливі до кардинальних змін.

А народний депутат Роман Лозинський повідомив, що в окремих міністерствах розпочали «полювання на відьом».


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:35 22 лютого 2020 р.

Голова сусідньої ОДА звільнився за власним бажанням

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 22 лютого, прийняв відставку голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля. Про це йдеться у повідомленні на сайті глави української держави.

Рубрика: Політика

21:34 21 лютого 2020 р.

На Львівщині почали підготовку до місцевих виборів

19 лютого в малій актовій залі Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради відбулася перша кущова нарада на тему: «Інновації Виборчого кодексу України». Організував захід відділ адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації.

Рубрика: Політика

18:49 19 лютого 2020 р.

Бригадний генерал ЗС США Крістофер Норі відвідав Львів

Сьогодні, 19 лютого, до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація Збройних сил США на чолі з командувачем 7-го командування підготовки Сухопутних військ США в Європі бригадним генералом Крістофером Норі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу