У міністерствах розпочали «полювання на відьом», – нардеп у Львові

10:58 27 вересня 2019 р.

  • 0

Усе що пропонує монобільшість у контексті державного будівництва – це ризик великого колапсу.

Так охарактеризував законодавчі ініціативи партії «Слуга народу» у Верховній Раді Роман Лозинський, заступник голови комітету з питань державного будівництва парламенту.  26 вересня на пресконференції у Львівському пресклубі народний депутат від партії «Голос» Роман Лозинський висловив зауваження до нових законів, які ухвалила партія «Слуга народу» без правок. 

- Фракція «Голос» не підтримала закон про імпічмент, тому що він є фасадною реформою, яка нічого не змінює. Конституцію не змінили, поріг голосів не змінили, залишили 338, які захищають Президента. Натомість конституцію захищає 300 голосів.

 За словами нардепа, «Голос» вносив корективи, але їх ніхто не розглядав. Закон про імпічмент Президента прийняли одразу, без правок і удосконалення. Однак фракції, які не входять в більшість, чітко висловили своє обурення. Це вплинуло на роботу представників «Слуги народу»: всі наступні законопроекти почали розглядати і в першому, і в другому читаннях.

Також, Роман Лозинський прокоментував закон про державну службу. Каже, що він стосується не лише керівників міністерства чи їхніх заступників. Йдеться й про працівників районних державних адміністрацій на рівні сіл і містечок.

- Службовці категорії «в» не захищені. Оскільки в законі забрали будь-які запобіжники, тепер керівник може звільняти без суду й слідства на власний розсуд усіх не лояльних до нього працівників. Закон ще не запрацював, але ми вже бачимо, як в деяких міністерствах розпочали «полювання на відьом» і здійснюють певні чистки.

Нардеп згадав і за ЦВК. Каже, замість того, аби змінити правила, «Слуга народу» вирішила змінювати людей.

- Усе, що пропонує монобільшість в контексті державного будівництва, це є ризик великого колапсу. Це – ризик руйнування державних інституцій. Це – ризик, при закладанні, наче, нового фундаменту, залишати там дуже багато прогалин, у які рано чи пізно зайдуть вода, бруд і пошкодять його. 

Нагадаємо, народна депутатка від партії «Голос» Галина Васильченко на цій прес-конференції заявила, що фіскалізація зміцнить економіку країни. Але спершу потрібно впорядкувати ситуацію з несплатою податків великими платниками та виведенням прибутків з-під оподаткування. Після цього – розв’язати питання з малим та середнім бізнесами, які надзвичайно чутливі до кардинальних змін.

Павліна Гадач


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:55 17 лютого 2020 р.

На Державну премію під грифом «секретно» подадуть до суду, – президент у Львові

Волонтери-стоматологи прийняли рішення про створення електронної петиції до Президента України з вимогою відкликати Державну премію 2019 року в галузі стоматології. Вони також готують судовий позов на Комітет з державних премій в галузі науки і техніки, який дав цю нагороду авторам, що подали неправдиву інформацію про впровадження моделі стоматологічної допомоги в зоні АТО/ООС.

Рубрика: Політика

19:02 17 лютого 2020 р.

Студенти з Дублянів хочуть до Львова

Студенти Львівського національного аграрного університету виступили на підтримку реформи децентралізації й приєднання Дублян у Жовківському районі Львівської області до Львівської ОТГ.

Рубрика: Політика

16:45 17 лютого 2020 р.

Чиновники Львівської міськради агітували три сільські громади

У Львівській міськраді заявили, що вона «розпочала новий етап у процесі створення Львівської ОТГ – серію зустрічей зі сільськими громадами», щоб «визначитись із першочерговими потребами у населених пунктах – потенційних членах Львівської ОТГ».

Рубрика: Політика

10:51 17 лютого 2020 р.

Сьогодні у Львові оспорюватимуть Державну премію в галузі стоматології

Сьогодні, о 12.00, у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «П’ятирічна робота волонтерів-стоматологів у зоні АТО, яку привласнили лавреати Державної премії»/

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу