Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією: роз'яснення від МЗС

14:21 24 лютого 2022 р.

Фото до новини

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україна розриває дипломатичні відносини з Росією. На доручення Глави держави МЗС України розпочало процедуру розриву дипломатичних відносин відповідно до норм міжнародного права.

Про це інформують у МЗС, пише Dailylviv.com.

"Наша держава пішла на такий крок у відповідь на акт збройної агресії росії проти України, вторгнення російських військ задля знищення Української держави, захоплення силою української території та встановлення окупаційного контролю. Наголошуємо, що російська наступальна операція є нападом на суверенітет та територіальну цілісність України, грубе порушення Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права.

Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з росією без розриву консульських відносин, відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. Ми будемо продовжувати захищати права та інтереси українців в росії, у тому числі українських політичних в‘язнів.

МЗС України також відкликало до Києва тимчасового повіреного у справах України в російській федерації Василя Покотила для проведення консультацій і розпочало евакуацію українського посольства в москві.

Консульські установи України на території росії наразі продовжують працювати в штатному режимі", - йдеться у повідомленні.

В Україні ввели воєнний стан (відео)

Війна в Україні: школи Львова переведено на дистанційне навчання

Голова Львівської ОДА звернувся до мешканців Львівщини: як діяти

Де на Львівщині можна здати кров: відділення переливання крові

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів