У Львові, удаючи опитування, дві політпартії збирають персональні дані містян

15:15 27 вересня 2020 р.

У Львові представники ВО «Батьківщина» збирають підписи та персональні дані містян під виглядом опитування щодо програми «Доступні ліки та безкоштовні аналізи у лабораторіях». А «Європейська Солідарність» пропонує заповнити анкету прихильника і розповісти про житлово-комунальні проблеми. Такі дії можуть мати ознаку маніпуляції з даними виборцями.

Про це DailyLviv інформує ГМ "Опора".

За її повідомленням, 24 вересня на проспекті Свободи і 23 вересня на площі Старий Ринок (місто Львів) спостерігачка ОПОРИ зафіксувала, що агітатори ВО «Батьківщина» заохочують перехожих залишати свої дані зі словами: «Збираємо підписи за доступні ліки та безкоштовні аналізи у лабораторіях». Така програма начебто дасть змогу розширити перелік медичних препаратів, які будуть мати знижену ціну для соціально незахищених львів'ян. Її ініціює Львівська міська партійна організація ВО «Батьківщина».

На аркуші написано «Опитувальний лист». Перехожий має вказати своє прізвище, ім'я, по батькові, адресу прописки, контактний номер телефону, зазначити «за» чи «проти» такої програми та підписатися. Станом на 13:00 в агітаційному наметі політичної сили було заповнено вже декілька таких аркушів. Зауважимо, що на жодному листку не було інформації про те, що людина дає дозвіл на обробку своїх персональних даних.

Натомість «Європейська Солідарність» пропонує заповнити «Анкету прихильника політичної партії» у мережі. У ній охочим потрібно обов'язково вказати прізвище, ім'я, по батькові, адресу (вулиця, будинок, квартира), а також розповісти про проблеми у власному районі, вулиці, будинку. Інформації про те, що особа дає згоду на обробку своїх персональних даних, в анкеті також немає.

Згідно з частинами 5 та 6 статті 6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Також особа, щодо якої збирають персональні дані має право знати мету ї обробки (п.1 ч.2 ст. 8  Закону України «Про захист персональних даних»).

dailylviv.com

До теми

13:13 19 січня 2022 р.

Місцеві вибори 2022: затверджено величину грошової застави для кандидатів

Центральна виборча комісія постановою від 14 січня 2022 року №8 затвердила середні норми видатків міських, районних у місті, селищних, сільських територіальних і дільничних виборчих комісій на підготовку та проведення місцевих виборів на 2022 рік.

Рубрика: Політика

23:14 18 січня 2022 р.

Військові літаки доставили в Україну з Великої Британії нові протитанкові засоби (відео)

До України прибула нова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії Збройним Силам України. Цього разу партнерами було надано нові легкі протитанкові засоби.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу