У Львові розповіли про місію ЛитПолУкрБриг

16:29 10 листопада 2016 р.

Спільна міжнародна литовсько-польсько-українська бригада - ЛитПолУкрБриг не бере участі у бойових діях. Її завдання – миротворча діяльність.

 На цьому сьогодні, 10 листопада, під час прес-конференції на тему:  “Міжнародні навчання “Кленова арка-2016”: ЛитПолУкрБриг – що далі?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, наголосив начальник штабу ЛитПолУкрБриг, підполковник ЗС Литви Елігіус Сенуліс.

- Дуже часто ЗМІ перекручують, для чого наша бригада була створена і які перед нею стоять завдання,  - зауважив він.

Зараз ця тристороння бригада проводить навчання у Міжнародному центрі миро ворчості та безпеки на Львівщині. За словами співкерівника КШН “Кленова арка-2016”, підполковника ЗС України Ігоря Скибюка, щороку ці навчання відбуваються в іншій країні, війська якої входять до  ЛитПолУкрБриг. 

- Це – штабні навчання, вони проходять за допомогою комп’ютерного моделювання. Це дозволяє економити ресурси. Але якісь виконання завдань не постраждає, наголошує підполковник.

Як повідомив співкерівник КШН “Кленова арка-2016”, підполковник ЗС Канади Джон Вудгейт, ідея створення такої бригади виникла ще в 1994 році. А перші навчання відбулися в 1999 році. Безпосередньо в рамках навчань готувалися два батальйони – польсько-литовський та польсько-український.

- Цього разу навчання зосереджене на підготовці штабу українського батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, - каже підполковник ЗС Канади.

Керівник командно-штабного навчання “Кленова арка-2016”, командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ, полковник Володимир Шворак порівняв навчання за кілька останніх років.

- У попередні роки штаб працював у складі зведеного підрозділу. А під час цих навчань він працює в складі штатного підрозділу. Все адаптовано до натівських стандартів. Підготовча робота тривала майже рік. Усі ключові особи зі штабу батальйону розмовляють англійською мовою на достатньому рівні, мовний бар’єр подолано, - розповідає він.

Проте, за  словами Володимира Шворака, звичайним солдатам не потрібно знати англійської мови.

- До бригади приймають військовослужбовців за контрактом. Вимоги: стан здоров’я, відповідність віковим категоріям, враховуємо досвід, набутий у ході антитерористичної операції, та навчаємо військово-обліковим спеціальностям, - пояснює він.
Що стосується дванадцяти офіцерів вищого складу, то до них вимоги набагато вищі.

- Для того, щоби потрапити до штабу бригади, потрібне рішення вищої атестаційної комісії ЗСУ. Я особисто не вирішую чи гідний цей офіцер служити в нашій бригаді, чи ні. Всі наші офіцери, які проходять зараз службу, були затверджені вищою атестаційною комісією і наказом міністра оборони, - каже заступник командира ЛитПолУкрБриг, полковник ЗС України Володимир Юданов.
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:16 31 липня 2021 р.

Колишня львів'янка стала першою жінкою-командувачкою у Збройних Силах України на генеральській посаді

Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони Тетяни Остащенко на посаду Командувача Медичних сил Збройних Сил України.

Рубрика: Політика

17:25 30 липня 2021 р.

Кабмін визначив нові зарплати в органах місцевого самоврядування: кому - скільки

Посадові оклади працівників апарату міських рад міст, яким надано статус міст-курортів, встановлюються із застосуванням коефіцієнта 2. На Львівщині на такий статус претендують Моршин і Трускавець.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу