У Львові чотири політсили об'єдналися проти судового позову, що може скасувати результати виборів до ЛМР

13:40 9 листопада 2020 р.

Представники «зеленої влади» і сателіти з ОПЗЖ намагаються через суд сфальшувати вибори до Львівської міськради на свою користь – заявляють у «Європейській солідарності», «Голосі», «Варті» і «Свободі».

Таку заяву зробили 9 листопада партійці у Львівському пресклубі, повідомляє Dailylviv.

Сьогодні Львівський окружний адміністративний суд розглядає позовну заяву кандидата у депутати Львівської міської ради від партії “Наш край” Євгена Лозинського до Львівської міської ТВК. У суді Лозинський просить визнати протиправними дії міської ТВК і провести звірку протоколів на виборчих дільницях у двох територіальних виборчих округах міста Львова. Як свідків позивач просить допитати членів Львівської міської територіальної виборчої комісії Романа Лозинського (ВО “Батьківщина”), Ярослава Мандрука (ВО “Батьківщина”) та секретаря Марту Стеблецьку (“Слуга народу”). Фактично, Лозинський вимагає визнати результати виборів до ЛМР недійсними.

Як повідомляє ОПОРА, його підтримують представники інших партій, які не подолали 5% бар'єр, проте вони публічно не фігурують у справі. Як треті сторони у процесі виступлять усі п'ять партій, які згідно з рішенням ТВК потрапили до складу міської ради.

На судовому засіданні зараз перебувають юристи від «Європейської солідарності», «Голосу», «Варти» і «Свободи», які мають кардинально іншу позицію щодо цього судового позову. Про це заявили у Львівському пресклубі на пресконференції представники цих політичних сил.

- Зелена влада провалила чесні вибори в Україні, –  зазначив Петро Адамик, керівник Львівської міської організації партії «Європейська солідарність». – На 6 листопада мали бути результати – їх немає. Зокрема, нині зафіксовано серйозні порушення у Тернопільській, Київській та інших областях. Натомість у Львові все відбулося чесно і без порушень. Їх це не влаштовує. І виглядає так, що зараз вони намагаються «натягнути» результат для «Слуги народу», яка не здолала 5% барєр і не потрапила до ЛМР, рішенням судів.

Петро Адамик наполегливо порадив цього не робити:

Я переконаний, ті, хто спробує сфальшувати волевиявлення львівян, будуть покарані. У нас є всі протоколи з мокрими печатками і за підписами всіх членів комісії. Ми знаємо, якими насправді є результати. Свої результати ми захистимо. Не треба збурювати суспільство. Ми добрі, поки добрі. Не бавтеся з вогнем, – наголосив Петро Адамик.

Петро Адамик також назвав позов від представника «Нашого краю» «дуже натягненим» і що в іншій цивілізованій країні його навіть би не розглядали.

-  Юридичних підстав для перегляду результатів виборів до Львівської ОТГ немає, погоджується Валерій Веремчук, новобраний депутат Львівської міської ради від партії «Варта». Наші представники 2-3 доби поспіль рахували протоколи, жодних фальсифікацій немає. Але сателіти ОПЗЖ (яка, на щастя, не має підтримки на західній Україні), роблять збурення у Львові. Цим судовим процесом вони намагаються затягнути початок роботи нової ОТГ, у той час, коли місцева влада робить все можливе, щоб почати працювати і протистояти пандемії.

Валерій Веремчук висловив сподівання, що судді розуміють цю ситуацію і не приймуть незаконного рішення.

Львівяниу всі скрутні часи не тільки у своєму місті давали собі раду, а й допомагали скинути центральну владу у Києві. Не варто про це забувати, сказав Валерій Веремчук.  

Любомир Мельничук, депутат 6-ого скликання Львівської міської ради, керівник Львівської міської організації ВО «Свобода», нагадав про події 2010 року: 

Я пам’ятаю 2010 рік, коли «Свободі» доводилось виносити членів комісії за спробу сфальшувати результати виборів за вказівкою Януковича, –  нагадав Любомир Мельничук. – Я думав, такого більше не доведеться робити. Але нинішня влада взяла на озброєння методи Януковича, тому все можливо.

Він вважає, що ввесь цей гамір здійняли заради рейтингу «Слуги народу»:

-  Партія президента у Львові набрала всього лише близько 3% голосів. Ми розуміли, що буде відбуватися банальна, тупа і цинічна спроба фальсифікації. Але не очікували, що вони зайдуть так далеко. Термін на оскарження протоколів районних ДВК вже давно минув. Але мабуть, тут, у Львові, хтось хоче показати президентові боротьбу за результат: мовляв, ми програли, але ми боролись, судились. І от виникає раптом такий позов до суду. А може навіть це пряма вказівка з Банкової з метою щось змінити. У будь-якому випадку цей позов не має правових підстав бути задоволеним. Це політична піар-акція, бо у когось виникла хвора ідея протягнути партію президента до ЛМР. У Львові такого ніколи не буде, – упевнений Любомир Мельничук, голова Львівської міської організації ВО "Свобода".

Своєю чергою Андрій Дячишин, новобраний депутат Львівської міської ради від партії «Голос», сподівається, що справа вирішиться вже впродовж одного-двох днів, і місцева влада зможе приступити до роботи.

-  Те, що позов Лозинського є безпідставним і не може бути задоволеним, не підлягає сумніву. Із цим погоджуються всі юристи, з якими я спілкувався. А будь-які зволікання будуть впливати на вчасність роботи влади. І це погано, зважаючи на всі виклики (насамперед невтішну ситуацію із пандемією), перед якими опинилося наше місто, – наголосив Андрій Дячишин.  

Сьогодні, 9 листопада, до кінця дня суд має винести те чи інше рішення. У разі незадоволення, позивач має 72 години на те, щоб його оскаржити.

Садовий заявив, що «слугам» дуже важко сприйняти те, що їх не буде в Львівській міській раді

У Львові хочуть скасувати результати виборів до Львівської міської ради, - аналітик ОПОРИ


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу