У Львівській області запроектували створення семи районів (карта) | Новини Львова

У Львівській області запроектували створення семи районів (карта)

07:55 7 червня 2020 р.

  • 0

Найбільший - Львівський з населенням майже 1 125 тисяч мешканців. Найменший - Золочівський - 163 тисячі мешканців.

Інші райони Львівщини мають бути такими (за алфавітним порядком): Дрогобицький (239 тис.), Самбірський (228 тис.), Стрийський (328 тис.), Червоноградський (233 тис.), Яворівський (207 тис.). До Львівського району увійдуть теперішні райцентри Пустомити, Перемишляни, Городок, Жовква, Кам'янка-Бузька. Найближче до Львова - на північному-заході - проляжуть межі Яворівського району. А на південному-сході Львівський район межуватиме з Івано-Франківською областю.  

Такий формат майбутніх районів Мінрегіон скерував на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій і асоціацій органів місцевого самоврядування. Варіанти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і тривалих консультацій з асоціаціями та експертним середовищем, повідомляє сайт Децентралізація. Мінрегіон зауважує, що ці карти є лише першим проектним документом, який ще зазнає змін у ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Кабінету Міністрів, перед його схваленням.

«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема - формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», - прокоментував заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Пропозицій щодо майбутніх районів було по кілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Усі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення. Відповідно до доручення Кабміну обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня». Рекомендації визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. Цей критерій, своєю чергою, базується на «Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу. 

Про це йдеться в офіційному повідомленні з приводу формату майбутніх районів. 

Нагадаємо, Львів став більшим на 17 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ.

Додамо, 19 травня 8 громад з 11-ти виступили проти включення їх у Львівську ОТГ. Одна утрималася.

На Львівщині склалася критична ситуація з формуванням ОТГ.

 

Коментарі(0)

До теми

20:28 9 липня 2020 р.

МЗС просить авіакомпанії не продавати квитки у країни, в які українці не можуть в'їхати

Міністерство проведе перемовини з Державіаслужбою і Міністерством інфраструктури, щоб обговорити, які дії слід вжити, щоб українці не потрапили в пастку на кордонах зарубіжних країн.

Рубрика: Політика

Останні новини

На Сокальщині закривають підприємство через спалах коронавірусу

На дитячому будинку в Радехові інспектор "відмив" 760 тисяч грн

Львівводоканал має охороняти бруківку з пл. Двірцевої та вул. Чернівецької (відео)

Мерія звинуватила архітекторів у потворному будівництві і хоче позбавити їх ліцензій

На площі Ринок у Львові відкривають фермерський ярмарок

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу