Трамп зрікся політики Байдена і перетворює Росію з ізгоя-вигнанця у преміум-партнера

14:25 19 лютого 2025 р.

Фото до новини

Президент США пішов на поступки диктатору Росії без будь-яких поступок з боку Кремля.

Про це пише Reuters, інформує DailyLviv.com.

Коли майже три роки тому російський президент Путін розпочав вторгнення в Україну, тодішній президент США Джо Байден зайняв тверду позицію солідарності з Києвом, створив оплот з європейських союзників і призначив ветеранів-радників для створення економічної та дипломатичної ізоляції Москви.

Підхід Вашингтона різко змінився після першої зустрічі між представниками США та Росії у вівторок.

До темиІсторія повторюється. Зростає ймовірність, що до літа Трамп і Путін укладуть нову Ялтинську угоду

Посадовці зустрілися лише через місяць після повернення Дональда Трампа до Білого дому, при цьому Україна та партнери по НАТО були відсторонені порівняно недосвідченою командою помічників Трампа, а Путіну надали поступки ще до початку переговорів.

Поспішність Трампа припинити війну Росії в Україні викликала побоювання щодо мирної угоди з Путіним, яка може підірвати безпеку Києва та Європи й змінити геополітичний ландшафт.

«Дійсно тривожний факт полягає в тому, що Трамп перетворив Росію з ізгоя в преміум-партнера лише за кілька днів. Це має свою ціну», – сказав Бретт Бруен, колишній радник зі зовнішньої політики в адміністрації Обами.

Переговори в Ер-Ріяді, коли США і Росія вперше зустрілися, щоб обговорити найбільш смертоносний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни, дали згоду сформувати переговорні групи для майбутніх зустрічей і працювати над відновленням нормального функціонування дипломатичних представництв один одного, що відображає розморожування давно заморожених відносин.

Ще до початку переговорів європейські політики звинуватили Трампа в тому, що він зробив безкоштовні поступки Москві минулого тижня, виключивши членство України в НАТО та заявивши, що Київ ілюзорно вірив, що він може повернути 20% своєї території, яка зараз перебуває під контролем Росії. Деякі критики засудили Трампа за те, що вони назвали умиротворенням агресора.

Виключення України з зустрічі у минулий вівторок означало різкий відхід від мантри Байдена та НАТО про «нічого про Україну без України». Київ заявив, що не прийме жодної угоди, нав'язаної без його згоди.

А відсутність європейських представників посилила занепокоєння союзників США щодо того, чи не захоче Трамп відмовитися від Путіна занадто багато чим заради надміру малого.

Це спонукало європейські уряди обговорити можливість надання миротворців для підтримки будь-якої угоди щодо України.

Трамп заявив журналістам у вівторок, що не буде заперечувати проти такого розгортання європейських миротворців, хоча міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що Москва не прийме туди війська НАТО, сигналізуючи, що Росія може протистояти будь-якому серйозному компромісу.

Не було жодних ознак того, що російські офіційні особи запропонували якісь поступки під час зустрічі у Саудівській Аравії.

До темиАльянс США та України розвалюється. Путін розколює Захід - NYT

Путін має Трампа за капітулянта

Росіяни не хотіли руйнувати Київ. Трамп прокоментував переговори в Ер-Ріяді

Без України США і Росія узгодили чотири пункти

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів