Трамп-президент віддасть на поталу росії союзників США в НАТО

11:31 11 лютого 2024 р.

Фото до новини

Дональд Трамп заявив, в якому випадку він, ставши президенто США, не захищатиме союзників з НАТО від нападу росії.

Дональд Трамп сказав, що попередив союзників по НАТО про те, що він заохочуватиме Росію робити «все, що вони захочуть», якщо члени альянсу не досягнуть цільових показників витрат на оборону, підкресливши ризик для військового альянсу, якщо Трамп виграє новий термін у Білому домі. Про це розповіла Financial Times, пише DailyLviv.com.

Коментарі Трампа прозвучали під час передвиборчого мітингу напередодні президентських виборів від Республіканської партії в Південній Кароліні цього місяця, що могло б допомогти йому закріпити висунення від своєї партії для участі в листопадових виборах супроти Джо Байдена.

Колишній президент США, який тривалий час був критиком НАТО і мав теплі стосунки з президентом Росії Владіміром Путіним, сказав своїм прихильникам, що один президент країни-члена НАТО запитав його, чи захистять США цю країну в разі нападу Росії.

"Я б не захищав вас", - сказав Трамп. «Насправді я б заохотив їх (росіян - ред.) робити все, що їм заманеться. Ви повинні заплатити. Ти маєш платити за рахунками», — згадав він на мітингу свої тодішні слова.

Коментарі Трампа є сигналом того, що, якщо його знову оберуть президентом, він може поставити під загрозу зобов’язання щодо взаємної оборони, яке лежить в основі альянсу НАТО. І зробить це у той час, коли побоювання воєнної політики Росії різко зросли після її війни проти України. 

Нещодавно колишній президент Дональд Трамп чинив тиск на Конгрес, щоб він виступив проти схвалення нової допомоги Києву, яка мала б вирішальне значення на полі бою.

77-річний Трамп є переважним фаворитом на висування в президенти від Республіканської партії. 

Речник Білого дому прокоментував сказане Трампом так: «Заохочувати вторгнення вбивчих режимів до наших найближчих союзників є жахливим і безпідставним — і це ставить під загрозу національну безпеку США, глобальну стабільність і нашу економіку вдома».

У CNN зазначили, що Трамп роками хибно описує механізм фінансування НАТО. Кожна країна-член Альянсу має витрачати щонайменше 2% ВВП і більшість країн цього не роблять. Але ця цифра є орієнтиром, а не зобов’язанням. Тому немає і заборгованості. 

Довідково

Потала (знищення, наруга) — міра покарання у Київській державі. Полягала у вигнанні чи перетворенні у раба засудженного та членів його сім'ї й конфіскації майна. За «Руською Правдою» віддавали на поталу за розбій, окремі види крадіжок, підпал і конокрадство.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів