Терористи перетворили Слов’янськ під час «перемир’я» на сході України у фортецю (відео)

11:16 30 червня 2014 р.


Фото: УНІАН

Українські вояки кажуть, що в цьому місті працює бетонний завод, який віддає свою продукцію бойовикам.

Журналіст Володимир Носков розповідає сьогодні, 30 червня, в публікації «Перемир’я вигідне сепаратистам?» на сайті «Радіо Свобода»:

«Попри перемир’я, блокпости біля Слов’янська щодня зазнають обстрілів з боку проросійських бойовиків. Вояки, які там несуть службу, стверджують, що так звані «ополченці» не збираються складати зброю, а навпаки використовують затишшя для зміцнення позицій і зведення нових оборонних ліній.

«У нас зараз грає – ми так його називаємо – «Сєпор-FM», – звертає увагу на приймач біля вогнища, де варять сніданки, обіди та вечері бійці блок-посту офіцер Нацгвардії Андрій Кметь. – А вони називають «ДНР Краматорськ». Тут інформаційний вакуум, тільки грає з Краматорська радіо, ми його слухаємо. Тут такі хіти як: «Їдуть Слов’янськом наші козаки», «Вставай Донбас! Проженемо хунту разом» – це там такі пісні».

Селище Билбасівка, під яким вже місяць стоїть блокпост, розміщене на самісінькому краю Харківщини. До Слов’янська – кілька кілометрів. Сюди вже й не дістають хвилі Українського радіо, телеефіру, та й мобільний зв’язок є не усюди.

«Ми стоїмо тут з українськими прапорами, щоб показати, що тут є українська влада. Але ми стоїмо, а результату від цього мало бачимо», – каже командир блокпосту Анатолій Мартинюк.

Сепаратисти укріплюють Слов’янськ

Про останні новини, зокрема, рішення РНБО і заяви президента України та головнокомандувача Петра Порошенка військові дізнаються від приїжджих волонтерів чи за допомогою Інтернету з мобілок. У них одна головна тема для обговорення – перемир’я, що офіційно називається одностороннім припиненням вогню.

Вояки кажуть: у начальства може й перемир’я, а тут триває війна. Щодня нацгвардійцям надходять повідомлення з сусідніх блокпостів про обстріли, поранених і загиблих. 

«Дивує інше, що ми таким чином даємо можливість укріпитися сепаратистам», – впевнений начальник блокпосту Анатолій Мартинюк. Вояки переконані: поки їм офіційно заборонено вести наступ, загони бойовиків так званих «ЛНР» та «ДНР» у Слов’янську зводять нові укріплення, облаштовують вогневі точки і перекривають дороги плитами.

Українські вояки кажуть, що в Слов’янську працює бетонний завод, який віддає продукцію сепаратистам. Про сьогоднішній Слов’янськ військові кажуть – це вже фортеця.

Чим триваліше перемир'я, тим складніше буде в бою – солдат Нацгвардії

Доброволець Нацгвардії Юрій Ленивенко переконаний – чим тривалішим буде перемир'я, тим складніше буде виконувати бойові завдання.

«Ми люди далекі від великої політики, ми військові, які прийшли сюди виконувати свій обов’язок. Ми не можемо втямити, чому ми не отримуємо відповідних наказів, чому повинні вести цю окопну війну, чому керівники заявляють про рішучі заходи для наведення порядку, а от слова розходяться зі справами? Таких при чому у нас багато», – звертається він до штабу АТО.

«Думаю, що перемир’я оголосили передусім для того, щоби постати перед Європою в гарному образі, щоб показати, які ми миролюбні, але ж ми насправді вже стільки часу це показуємо, що Європа давно мала б зрозуміти – це по-перше. А по-друге, напевно, є люди, яким вигідна ця війна», – вважає начальник блокпосту біля Билбасівки Анатолій Мартинюк. Поміж собою вояки кажуть – якщо й надалі перебуватимуть в стані, коли змушені лише захищатися, а не вести бої за звільнення загарбаної української території, то невдовзі готові будуть вдатися до більш рішучих дій, зокрема, протестів у Києві».


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу