Священики – миротворчий контингент Майдану, – УГКЦ

11:18 12 лютого 2014 р.


Фото: Reuters

Протоєрей Ігор Яців запевняє, що Церква присутня на Майдані як його духовна частина.

Про це керівник Департаменту інформації УГКЦ протоєрей Ігор Яців розповів в інтерв’ю газеті «Коммерсантъ», в якому він наголошує: «Церква поза політикою. Вона присутня на Майдані як духовна частина, яка потрібна самим мітингувальникам. Це я називаю миротворчим контингентом Майдану».

За словами речника УГКЦ, священнослужителі на Євромайдані не входять у штаб національного опору чи самооборону і не вникають у політичні нюанси. Але водночас керівник Департаменту інформації УГКЦ запевнив: «При цьому Церква постійно і всюди говорить про необхідність мирного протесту і діалогу. Ніколи Церква не закликає віруючих брати вила і йти розбивати діючу владу».

Протоєрей Ігор Яців стверджує також, що перебування священиків УГКЦ на Євромайдані не суперечить принципу невтручання Церкви у політику і регламентоване соціальною доктриною Католицької Церкви. Керівник Департаменту інформації УГКЦ зазначив також:

«Нашій Церкві в цьому сенсі простіше, ніж іншим. Є документ, який став підсумком століть життя Церкви. Це соціальна доктрина Католицької Церкви.

Католицька Церква жила і при тоталітарних, і при комуністичних, і при монархічних режимах. І досвід взаємодії Церкви з владою і суспільством в різних ситуаціях вилився у цю доктрину.

Там чітко написано, що Церква повинна бути з народом. І що народ має право протестувати проти кроків влади, з якими він не згоден».

Але там же чітко сказано, що збройний, силовий протест – захід крайній і не ефективний. Тому, якщо є насильство з будь-якої сторони, не треба відповідати тим же, необхідно намагатися зберігати мирний протест, тому що він приносить менше зла».

На думку протоєрея Ігоря Яціва, після застосування зброї учасникам конфлікту буде важче сідати за стіл переговорів. Речник УГКЦ підсумував: «І в цій ситуації Блаженніший Святослав сказав, що до тих пір, поки протест мирний, Церква з народом. Якщо ж буде озброєний протест, Церква не зможе стояти на Майдані, так як це не відповідає Божому Закону».

Про це повідомляє сьогодні, 12 лютого, портал «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

Як інформував «ЩЛ», Митрополит Львівський УАПЦ закликає уряд не випробовувати терпіння народу.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу