Столтенберг уже сказав, коли Україна стане членом НАТО

12:12 11 липня 2023 р.

Фото до новини

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком Вільнюського саміту повідомив, що інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО відбудеться завтра, 12 липня.

Очікується, що союзники Альянсу обговорять шлях України до членства в НАТО. Про це передає кореспондент УНН, пише Dailylviv.com.

"Завтра ми проведемо інаугураційне засідання Ради НАТО-Україна. Це буде новий орган, який забезпечить, щоб ми зустрічалися на рівних з Україною та всіма союзниками по НАТО, а також це Рада, яка може приймати рішення", - заявив Столтенберг.

За словами Генсека НАТО, такий крок сприятиме зміцненню політичних зв'язків та надішле "сильний сигнал" Україні від країн Альянсу. Крім цього, Столтенберг висловив впевненість, що на саміті будуть прийняти "рішучі" рішення щодо підтримки України, зокрема щодо її шляху до членства в Альянсі.

"Я впевнений, що ми приймемо рішучі та спільні рішення щодо України як щодо підтримки, так і для посилення нашої допомоги. Я також впевнений, що в питанні членства союзники ще раз підтвердять, що Україна стане членом (НАТО, - ред.)", - наголосив він.

Столтенберг також відзначив, що у засіданні Ради візьме участь президент Володимир Зеленський. За його словами, лідери Альянсу надішлють "спільний позитивний сигнал" щодо членства України в НАТО. Однак, він відмовився уточнити деталі щодо того, що саме обговорюватимуть під час засідання, оскільки комюніке від союзників Альянсу буде опубліковано сьогодні, 11 липня.

"Але я можу сказати чітко: сигнал від союзників НАТО буде спільним, сильним, позитивним. Він стосуватиметься як шляху України до членства, так і нагальних питань - продовження військової допомоги. Тому, що якщо ми не запевнимося у тому, що Україна переможе, жодного питання про членство не стоятиме", - підсумував Генсек.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що очікує від лідерів-країн Альянсу скасування Плану дій щодо членства. Україна пройшла довгий шлях з 2008 року, і сьогодні є набагато ближче до НАТО, зазначив він.

Зеленський розкритикував НАТО за невизначеність щодо України: безпрецедентно й абсурдно

Україна не приєднається до НАТО після цього саміту

На Вільнюському саміті Україна отримає алгоритм вступу до НАТО - заступник міністра МОУ

НАТО офіційно не запросять Україну до Альянсу на саміті у Вільнюсі

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів