Старостам громад нададуть нові повноваження, - законопроєкт
10:16 14 січня 2021 р.
Староста не матиме права працювати за сумісництвом, зокрема й на громадських засадах, займатись підприємницькою діяльністю та одержувати від цього прибуток.
Інститут старост працює в Україні вже п’ять років, але наразі потребує змін. Наразі старост призначають радами за поданням голови громади, нерідко, без урахування думки людей. Такі призначення часто не враховують професійні та особисті якості кандидатів, а пов’язані із «кумівством».
Про це повідомляє Урядовий портал, пише DailyLviv.
Тому наприкінці грудня 2020 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост».
«У новому законопроекті Мінрегіон пропонує, щоб старост затверджувала місцева рада за поданням голови, але тільки після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі», – наголошує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Староста не входитиме до виконавчого комітету ради, але буде мати багато повноважень. Зокрема, він матиме право дорадчого голосу, бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії, представляти інтереси мешканців свого старостинського округу та брати участь у підготовці пропозицій до проекту бюджету громади.
До того ж староста звітуватиме не лише перед радою громади, але й перед жителями старостинського округу.
Староста також зможе надавати адміністративні послуги, перелік яких визначить місцева рада. Це дозволить, наприклад, мешканцям віддалених сіл не витрачати час та гроші на поїздку до центра громади.
Натомість, староста не матиме права працювати за сумісництвом, зокрема й на громадських засадах, займатись підприємницькою діяльністю та одержувати від цього прибуток. Проте йому не заборонятиметься викладацька, наукова або творча робота у позаробочий час.
Законопроектом також передбачено, що громади зможуть формувати старостинські округи, до складу яких входять села, селища та міста, що не є адміністративними центрами громад. Кількість населення округу має становити 1500 осіб, що співвідноситься з найменшою громадою в країні.
Найближчим часом законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (№4535) має бути розглянутий Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Нагадаємо, раніше обіцяли, що старости територіальних громад Львова будуть членами виконкому.
Топ-7 громад Львівщини за надходженнями туристичного збору
На Львівщині 60% об’єктів уже передали у комунальну власність територіальних громад
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook