Топ-7 громад Львівщини за надходженнями туристичного збору

11:04 17 грудня 2020 р.

Фото до новини

За 11 місяців 2020 року, Із січня й до грудня, надходження громад та районів Львівської області від туристичного збору склали загалом 11 мільйонів 608 тисяч гривень.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

Туристичний збір, за бажання, призначає окремо кожна територіальна громада, його базою є вартість усього періоду проживання в готелях (мотелях, хостелах), санаторіях чи курортах. Платниками збору є, відповідно, туристи. А кошти з туристичного збору нараховують до бюджетів кожної з громад.

Найбільші надходження від туристичного збору за 11 місяців припадає на Львів – 5 мільйонів 105 тисяч гривень.

Решта місць розподілені так:

    Трускавець – 2,814 млн грн,
    Борислав – 886 148 грн,
    Славське – 381 576 грн,
    Пустомитівський район – 328 999 грн,
    Дрогобицький район – 301 543 грн,
    Сколівський район – 251 094 грн.

Заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський зауважує, що Львів тримає першість, хоча місто влітку у зв’язку з пандемією вирішило звільнити готелі від сплати туристичного збору.

«Важливим є ще й той факт, що майже всі міста і райони з найбільшими надходженнями – представники карпатського, прикарпатського краю, – розповівпосадовець. – Це важливо, бо в цьому регіоні сконцентровані оздоровниці Східниця, Моршин, Трускавець, Розлуч, гірськолижні курорти, а ще «Тустань», «Сколівські Бескиди».

Зрозуміло, що через пандемію COVID-19 загальна сума туристичного збору за 2020 рік буде суттєво меншою, ніж за попередні роки (2019-го було 21,5 млн грн), але надходження демонструє, наскільки важливим є наявність готелів, мотелів у кожній громаді. Бо це прибуток не лише для власника, але й для місцевої скарбниці. А ці кошти можна використовувати на медицину, освіту чи, до прикладу, ремонт доріг».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини