Старости територіальних громад Львова будуть членами виконкому

12:32 18 грудня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні, 18 грудня, на засіданні виконавчого комітету прийняли зміни до Положення про апарат виконавчого комітету. Відтак, як зазначила директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич, кожну територіальну громаду у Львівській міській раді представлятимуть старости.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

«17 листопада було прийнято закон про внесення змін до Закону України „Про місцеве самоврядування“, згідно з яким є роз’яснення яким чином повинні діяти розформовані і сформовані територіальні громади, і які дії мають вчинятися. Відповідно, ми зараз активно розпочали роботу над реалізацією цього закону з врахуванням того, що мають бути розформовані 10 територіальних громад та 10 рад шляхом приєднання до Львівської міської ради.

Зокрема, є питання старост. Кожну територіальну громаду у Львівській міській раді буде представляти староста, згідно з постановою Кабінету міністрів, яка врегульовує питання умов і оплати праці старост. Старости мають займати посади у апараті виконавчого комітету і бути членами виконавчого комітету. Юридично це трішки різні речі, але зараз ми будемо вносити зміни до штатного розпису, вже є визначений посадовий оклад — близько 13 тис. грн.

Відповідно, ми внесли зміни до положення про апарат виконавчого комітету. Наступним кроком буде визначення чисельності і затвердження штатного розпису. Таким чином ми готуємось до того, що коли Львівська міська рада призначить старост, то вже будуть підготовлені всі документи для того, щоб вони почали активну роботу», — зазначила директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

Також вона розповіла про передбачений законом склад виконавчого комітету.

«Ми точно знаємо, хто має увійти до виконавчого комітету, в силу закону, — міський голова, керуючий справами виконкому, секретар міської ради, заступники міського голови і старости. Також допускається участь й інших осіб як членів виконкому, але це питання міського голови і його виключного права пропонувати та виносити на розгляд ради персональний та кількісний склад виконавчого комітету», — додала посадовиця.


Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини