Сьогодні о 18.00 розпочнуть ексгумацію Лєха та Марії Качинських

13:58 14 листопада 2016 р.

Сьогодні, 14 листопада, у Вавелі в Кракові відбудеться ексгумація тіл президентської пари Лєха та Марії Качинських, котрі трагічно загинули в авіакатастрофі в Смоленську. Рішення про ці дії прийняла спеціально створена група прокурорів.

Про це повідомляє Польське радіо.

Ексгумація тіл жертв катастрофи має допомогти у встановленні обставин та механізму їхньої смерті, підтвердити особи та, можливо, відповісти на інші питання прокуратури. Процедура розпочнеться о 18-ій годині за Варшавою, коли замковий комплекс на Вавельському пагорбі покинуть туристи, а ворота будуть зачинені замковою вартою.

Тоді до Вавельської катедри приїде група прокурорів, співробітники поліції, родичі президентської пари.

Після короткої молитви та відповідних дій труни у супроводі конвою перевезуть до закладу судово-медичної експертизи у Кракові. Там міжнародна група медиків проведе відповідні дослідження, що потривають чотири дні. Після їхнього завершення відбудеться перепоховання тіл. Ексгумація і церемонія поховання відбудеться без участі мас-медіа. Журналістів теж не пустять у Вавельський замоквий комплекс.

Ексгумація тіл Марії та Лєха Качинських буде першою з 83-х запланованих прокурорами ексгумацій, що проведуть у рамках слідства у справі встановлення причин смоленської авіакатастрофи у 2010 році.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини