Сі Цзіньпін - голова КНР, а його давній соратник Лі Цян - голова уряду КНР

14:13 11 березня 2023 р.

Голова КНР Сі Цзіньпін.

Голова КНР Сі Цзіньпін.

Голова КНР Сі Цзіньпін підписав указ про призначення Лі Цяна прем'єром Держради КНР.

Посаду прем'єра Держради КНР- голови китайського уряду посів в Лі Цян. Його кандидатуру 11 березня схвалили депутати Всекитайських зборів народних представників (ВСНП), які раніше переобрали Сі Цзіньпіна на третій термін керівництва КНР. Проти призначення Лі Цяна проголосували лише троє людей, утрималися вісім з майже 3000 депутатів Всекитайських зборів народних представників.

Голова КНР Сі Цзіньпін підписав указ про призначення Лі Цяна, повідомляє державна інформаційна агенція «Сіньхуа», пише Dailylviv.com.

На посаді прем'єра Держради Китаю Лі Цян змінив Лі Кецяна, який очолював уряд з 2013 року. Термін його другого п'ятирічного терміну спливав у 2023 році. Законодавство Китаю забороняє обіймати посаду прем'єра понад два терміни.

Перед тим, як очолити уряд КНР, Лі Цян керував Шанхаєм на посаді секретаря партійного комітету Шанхаю. Він, зокрема, відповідав за карантин у місті під час пандемії COVID-19, який був одним з найжорсткіших у Китаї та у всьому світі.

Політична кар'єра Лі Цяна останні 20 років тісно пов'язана зі Сі Цзіньпіном. Політологи очікували, що саме Лі Цян очолить уряд після того, як Сі Цзіньпін 10 березня став першим в історії головою, переобраним на третій термін. На відміну від прем'єрів Держради, для голів КНР обмеження у два п'ятирічні терміни було знято.

У суботу, 14 березня, закрилася 1-а сесія Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради Китаю (ВК НПКРК) 14-го скликання.

Сі Цзіньпін та інші партійні й державні керівники країни були присутні на заключному засіданні цієї сесії у Будинку народних зборів у Пекіні.

Голова ВК НПКРК 14-го скликання Ван Хунін головував і виступив з промовою на заключному засіданні першої сесії ВК НПКРК 14-го скликання.

Сі Цзіньпін керуватиме у Китаї безстроково

Китай показує війну в Україні як вимушені кроки Путіна

Китай надав Росії політичну підтримку, - генеральний секретар НАТО

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини