Сенатор Ян Жарин заявив, що «без Львова немає польського народу»

13:04 28 жовтня 2015 р.


Фото: prawy.pl

Представник партії «Право і справедливість» очікує від українців визнання себе «винними у геноциді поляків».

Новообраний сенатор від партії «Право і справедливість» та відомий польський історик Ян Жарин вважає, що українці не стануть повноцінною нацією без усвідомлення того, що Волинська трагедія була геноцидом польського народу. Таку думку історик, який став сенатором від партії ПіС, висловив в інтерв’ю польському виданню «Prawy».

У розмові з журналістами новообраний сенатор торкнувся багатьох питань, пов’язаних із творенням нової історичної політики Польщі. На думку Жарина, протягом останніх десятиліть у Польщі відбувалися процеси, які поставили під сумнів польську ідентичність.

Жарин вважає, що ліберальні польські політики принесли в жертву своїм політичним інтересам польське бачення історії. Торкнувся сенатор і «українського питання», заявивши: «Нам не тільки не вдалося «відучити» українців від антипольських настроїв щодо інтерпретації польсько-українських відносин, ми навіть шкодимо їм. Адже ми (поляки) повинні чітко їм сказати про те, що якщо вони хочуть бути європейським народом, інтегруватися в європейський культурний простір, то не мають прославляти і шанувати ОУН-УПА».

Історик вважає, що глорифікація ОУН-УПА в українському історичному дискурсі свідчить про збільшення націоналістичних настроїв в суспільстві і ставить під сумнів можливість налагодження відносин між двома країнами. Він додав: «Якщо зараз українці ставлять пам’ятники бандерівцям, це значить, що вони готові в майбутньому застосовувати такі самі методи, які застосовували українські націоналісти, зокрема масове вбивство».

За словами історика, «без усвідомлення того факту, що Волинська трагедія є геноцидом польського народу, неможливе формування української ідентичності». Він також наголосив: «Український народ не здатний до самоусвідомлення без допомоги поляків. Адже українці мають визнати свою провину за Волинську різанину і визнати цю трагедію актом геноциду проти польського народу». 

На думку Жарина, польська влада має зробити своїм головним завданням опіку над польською спадщиною за кордоном, в тому числі на Східній Галичині, яка нині є частиною України. Політик «ПіС» стверджує також: «Без Львова, міста, яке завжди було вірне Польщі, немає польського народу. На сьогодні це очевидно, хоча сучасні польські політики намагаються не згадувати про це.  Особисто я є прихильником концепції Міжмор’я по лінії «Балтика-Чорне море-Адріатика», але якщо ми (поляки) шукаємо собі сильних союзників, то маємо звертати увагу на ті країни, які готові миритися з історичною правдою, а не прагнути стерти Другу Річ Посполиту з нашого серця».

Про це повідомили сьогодні, 28 жовтня, в «Європейській правді» з посиланням на польське видання «Prawy».

Ремарка «Щоденного Львова»: у сенатора, який вважає, що український народ нібито не здатний до самоусвідомлення без допомоги поляків, явно «зашкалює» манія величі.

dailylviv.com

До теми

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу