Терористи обстрілюють на сході України територію Росії за згодою її керівництва, – «ІС» (оновлено)

12:53 14 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: espreso.tv

Про це попереджають спільнота «Інформаційний спротив» та її координатор – керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

Спільнота «Інформаційний спротив» попереджає сьогодні, 14 липня на своєму сайті, а її координатор – керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук – на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»

«Упродовж декількох останніх днів терористи спробували взяти реванш після успішних дій сил АТО по закінченню «перемир'я» 20-30 червня. Раніше, після втечі бойовиків зі Слов'янська, Краматорська та ін населених пунктів, їхні сили виявилися серйозно деморалізованними, чщ змусила російське керівництво різко змінювати формат проведення агресії проти України.

Ми, група «ІС», зазначаємо такі наступні кроки Росії в цьому напрямі:

1. Триває активне перекидання найманців і важких озброєнь через держкордон з російської території. Раніше, на початку перемир'я, силовики доповідали про «контроль над кордоном». Група «ІС» заявляла про зворотне (ми хоч і працюємо в тісній взаємодії з держструктурами, але впевнені, що не можна видавати бажане за дійсне, тим паче – в настільки принципових і важливих питаннях).

Відмінною рисою нинішньої поставки озброєнь терористам є те, що її істотна частина укомплектована штатними екіпажами та бойовими розрахунками з числа російських військовослужбовців.  Раніше екіпажі укомплектовувалися російськими найманцями, що мали досвід експлуатації подібної техніки і озброєння, але на момент вербування були військовослужбовцями запасу (також частково екіпажі комплектувалися бойовиками з місцевих жителів, що мають необхідні військово-облікові спеціальності).

Таким чином, мова йде про повноцінне російське військове вторгнення на Донбас.

2. Одночасно бойовики створюють умови для «пом'якшення» міжнародної реакції на російське вторгнення. Зокрема, за узгодженням з російською стороною впродовж останнього тижня терористи виробляють планові артилерійські обстріли території РФ з прикордонних районів України.

Це дає можливість Москві заявляти про те, що територію Росії обстрілюють українські Збройні сили. На початку цих інцидентів складалося враження, що бойовики виробляють обстріли ненавмисно, під час бойових зіткнень з силами АТО. Але на сьогодні немає жодних сумнівів у тому, що це ретельно спланована спецоперація.

Обстріли відбуваються не лише під час бойових зіткнень – з районів, де немає підрозділів сил АТО. Російська сторона реагує на ці обстріли моментально, висловлюючи свої протести та погрози без всяких розслідувань обставин подібних подій.

3. Російські Збройні сили здійснюють обстріли позицій українських силовиків з прикордонних районів РФ. А також вторгаються на територію України для проведення окремих акцій і операцій.

4. Відволікаючим маневром від операції ЗС РФ в Донбасі стало активне перекидання підрозділів російських військ, починаючи з 30 червня, також і в прикордонні райони навпроти українських Сумської та Харківської областей, де не ведуться бойові дії.

На відміну від перекидання російських підрозділів в Ростовську область РФ (навпроти Донецької та Луганської областей України), ця передислокація проводиться демонстративно, без проведення заходів щодо маскування. Частина техніки і озброєнь підрозділів російських військ мають розпізнавальні знаки російських «Миротворчих сил». 

Не викликає сумнівів, що ця операція проводиться для того, щоб відвернути ресурси українських силовиків із зони АТО для прикриття держкордону з РФ даних областях.

5. Паралельно Росія проводить потужну зовнішньополітичну операцію з активізації тиску на Україну з боку ЄС з метою змусити її припинити активні дії в Донбасі. При цьому «першим ешелоном» російського лобі в ЄС виступає Німеччина.

Таким чином, після деякої паузи, яку взяв Путін у конфлікті в Україну (а точніше, мова йде про деяке зниження активності в ескалації конфлікту),Росія знову демонструє рішучість у продовженні своєї агресії.  Протистояти цьому задуму може тільки активне продовження антитерористичної операції в Донбасі (насамперед – з відсіканням сил терористів і російської армії в Луганській і Донецькій областях від держкордону з РФ, з створенням «буферної зони») і різка реакція міжнародного співтовариства з метою змусити Кремль припинити військову агресію проти України».

Як інформував «Щоденний Львів», Путін планує ввести війська в Україну 15 липня – такі оперативні дані спільноти «Інформаційний Спротив» оприлюднив у понеділок її координатор – керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини