Республіканці проти неконтрольованої допомоги США Україні

22:22 26 січня 2024 р.

Фото до новини

Спікер Палати представників США Майк Джонсон надіслав листа законодавцям, де сказав, що угода про фінансування допомоги Україні та безпеку американського кордону не має шансів бути підтриманою.

Про це повідомив Голос Америки, пише DailyLviv.com. Текст листа опублікувало кілька американських видань. Джонсон у листі до колег пише, що "Сенат, як виглядає, не здатний досягти будь-якої угоди. Якщо плітки щодо змісту чорнової угоди правдиві, законопроєкт буде нежиттєздатним у Палаті представників в будь-якому разі".

Минулого тижня в інтерв'ю каналу Fox News спікер Джонсон заявив, що "досить часто" обговорює питання цієї угоди - щодо безпеки південного кордону США та фінансування України та Ізраїлю - із колишнім президентом США Дональдом Трампом. А в інтерв'ю CNN Джонсон сказав, що розмовляє з Трампом "кожні кілька днів".

Читайте також: Міноборони США скеровує свої останні $1,07 мільярда на зброю для України

Серед імміграційних вимог республіканців в переговорах щодо угоди - скорочення дозволів так званого "гуманітарного пароля", за яким, зокрема, до США в'їхало чимало українців - про це раніше повідомляв Голос Америки.

За повідомленнями NYT із посиланням на анонімні коментарі сенаторів, лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл у непублічній розмові з однопартійцями наголосив, що політична ситуація довкола угоди (про фінансування України та реформу кордону) ускладнилась ворожим ставленням Трампа до цього законопроєкту, що ставить партію у "скрутне становище".

Читайте також: Байден закликав республіканців ухвалити допомогу Україні у понад $60 млрд

Минулого тижня президент США Джо Байден зустрівся зі спікером Палати представників Майком Джонсоном та іншими лідерами Конгресу, щоб обговорити імміграційну політику на кордоні США та фінансування для України. Після зустрічі спікер Майк Джонсон заявив, що республіканці далі наполягають на змінах, що мають відбутися на кордонах, перш ніж вони будуть готові обговорювати Україну.

Президент Джо Байден заявив, що переважна більшість законодавців Конгресу підтримує допомогу Україні: "Питання в тому, чи збереться невелика меншість, щоб затримувати цю допомогу, що було б катастрофою".

Республіканці пов'язують голосування за виділення додаткового фінансування на допомогу Україні на суму понад 61 мільярд доларів з успішним розв'язанням проблеми нелегальної міграції на кордоні. Окрім вимог, що стосуються кордону, деякі республіканці також виступають проти "неконтрольованої допомоги США Україні".

Читайте також: Потрібно готуватися до війни з Росією. США розмістять у Великобританії надпотужні ядерні боєголовки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів