Рада ЄС не ухвалила сьогодні жодного рішення щодо асоціації з нею України

16:30 18 листопада 2013 р.

Фото до новини


Фото: tyzhden.ua

Але готова зробити це в будь-який момент – аж до саміту у Вільнюсі. Однак – у разі виконання Києвом необхідних умов.

Як інформує сьогодні, 18 листопада, «Радіо Свобода», міністр закордонних справ Литви, яка головує в Євросоюзі, Лінас Лінкявічюс повідомив у понеділок про підсумки засідання Ради ЄС з питань закордонних справ. За його словами вона не ухвалила жодного рішення щодо можливого підписання угоди про асоціацію з Україною, але готова зробити це в будь-який момент – аж до саміту у Вільнюсі – в разі виконання Києвом необхідних умов. 

Дослівно ж Лінас Лінкявічюс сказав із цього приводу: «Можу підтвердити, що рішення не ухвалене. Я вірю, що це добре, тому що також немає негативного рішення. Двері залишаються відкритими. Європа залишається зацікавленою». 

За його словами, всі гілки європейських інституцій залучені в процес, спрямований на підписання угоди про асоціацію з Україною.

«Я не говорю про Раду міністрів, і якщо необхідно, ми зберемося знову, але залучений і Європейський парламент – місія Кокса-Квасневського знову повернеться в Україну, також президент Баррозу від Єврокомісії направить свого представника – тож ми продовжуватимемо говорити з українцями», – додав литовський міністр.

Водночас Лінкявічюс констатував, що й українці «мають виконати необхідні умови, й вони це обіцяли зробити».

«Побачимо, можливо, Верховна Рада завтра буде результативною, що дуже допомогло б – нам потрібен рух. Відклавши емоції, оцінивши ситуацію об’єктивно, якою мірою було виконано умови, тоді ми зможемо ухвалити рішення – не сьогодні, як я сказав, але я не виключив би, що ми повернемося до цього питання. Це може відбутися будь-якого дня, навіть в останній момент – у Вільнюсі. Все залежатиме від ситуації в Україні», – пояснив міністр.

Лінас Лінкявічюс наголосив при цьому: «Нам потрібне лідерство від українських лідерів, передусім від українського президента – він має владу та вплив. Настає момент істини. Ці десять днів до саміту будуть вирішальними».

Відтак «Радіо Свобода» нагадує, що Україна планує підписати угоду про асоціацію з ЄС на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада. Для цього Київ має виконати низку умов, головна з яких – вирішити питання про лікування ув’язненого екс-прем’єра Юлії Тимошенко за кордоном. 

Як повідомляв «Щоденний Львів», моніторингову місію Європарламенту в Україні продовжено до останньої секунди перед початком саміту у Вільнюсі, а її представники Кокс і Кваснєвський повідомили, що влада пообіцяла їм вирішити «питання Тимошенко» до 19 листопада,

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини