Президент пропонує призначити міністром оборони Гелетея, а начальником Генштабу – Муженка (відео)

00:00 3 липня 2014 р.

Валерій Гелетей

Валерій Гелетей
Фото: УНІАН

Петро Порошенко заявив у середу, що внесе ці кандидатури на розгляд Верховної Ради.

Прес-служба Президента України інформувала  2 липня в повідомленні «Президент провів зустріч з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради»:

«В ході зустрічі Глава держави зазначив, що прийняв ряд рішень відносно системних змін в керівництві силового блоку. На думку Президента, силовий блок в умовах військової операції «потребує посилення та серйозного, комплексного і системного реформування».

«Сьогодні ми потребуємо рішучості та професійності військових для ефективних дій в зоні АТО», – наголосив Петро Порошенко.

Президент назвав ключовими проблемами Збройних сил, які сьогодні потребують вирішення, підвищення боєздатності армії та забезпечення її матеріально-технічними ресурсами.

Глава держави зазначив, що, приймаючи рішення щодо кадрових призначень силового блоку, виходив з принципів професійності, рішучості, самовідданості.

Президент України заявив, що буде вносити до Верховної Ради на посаду Міністра оборони кандидатуру генерал-полковника Валерія Гелетея, на посаду керівника Генерального штабу – генерал-лейтенанта Віктора Муженка. Також Глава держави зазначив, що для координації дій та підвищення рівня керованості силовим блоком він призначає першим заступником Глави Адміністрації Президента з цих питань Юрія Косюка.

Також Президент звернув увагу на той факт, що навіть в умовах сьогоднішніх викликів для держави, коли всі сили мають мобілізуватись, фіксуються факти корупційних діянь з боку військових керівників. «Я наполягатиму на очищенні армії від крадіїв та хабарників. Всі корупціонери в погонах мають відповісти перед Законом за свої дії проти народу України», – заявив Петро Порошенко.

Під час зустрічі Президент наголосив на важливості реалізації мирного плану для Донбасу, ключовим пунктом якого є децентралізація. Петро Порошенко підкреслив, що саме для проведення комплексної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади він вніс на розгляд парламенту законопроект змін до Конституції, який отримав підтримку суспільства. Глава держави наголосив, що під час виборчої кампанії він проїхав з проектом змін до Конституції всі регіони України і обіцяв громадянам передати більше повноважень суспільству.

«Запропонований проект Конституції не збільшує повноважень ні Президента, ні парламенту, ні Уряду, натомість збільшує повноваження українського суспільства, яке продемонструвало свою політичну зрілість і відповідальність», – наголосив Президент.

Замість глав обласних та районних державних адміністрацій функцію контролю виконуватимуть представники Президента, яким «буде поставлена головна мета – збереження країни, її соборності, цілісності, і я чекаю від Уряду та парламентської більшості підтримки проекту Конституції, який отримав схвальну оцінку мільйонів громадян під час наших зустрічей на десятках площ у всіх регіонах», – сказав Глава держави.

Також Президент наголосив, що ця реформа сприятиме зменшенню чиновництва, а значить – допомагатиме боротьбі з корупцією.

Петро Порошенко також поінформував депутатів про те, що доручив Міністерству закордонних справ якнайшвидше підготувати і узгодити з ЄС план ратифікації Угоди про асоціацію.

«Після цього ми зацікавлені якнайшвидше пройти процедуру ратифікації, дотримуючись всіх регламентних норм», – сказав Глава держави.

Він ще раз підкреслив, що вважає діалог з Верховною Радою та Урядом важливим фактором реалізації мирного плану. «У цих особливих умовах як ніколи потрібні єдність і взаєморозуміння гілок влади», – наголосив Президент. Він повідомив, що визначився з кандидатурою свого представника в Кабінеті міністрів. Це буде людина, яка глибоко розуміє економічні процеси і проблеми та виступає проти популістських рішень, які шкодять країні, підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко торкнувся і питання парламентських виборів, яке, за його словами, залишається на порядку денному як актуальне. «Вибори до парламенту відповідають очікуванням суспільства», – сказав Президент, відмітивши, що виступає за пропорційну систему виборів за відкритими списками».


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу