Замалювати зображення царя Ніколая ІІ та його сім’ї у Почаївській лаврі вимагають на Тернопільщині

14:20 11 грудня 2023 р.

Фото до новини

«Канонізація» російської царської сім’ї в РПЦ відбулася у 2000 році, зображення «святих» у Почаївській лаврі, вірогідно, нанесли уже після цього.

Представники “Правого сектору” просять уповноважені державні органи та структури забезпечити виконання Почаївською Лаврою УПЦ МП вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та прибрати зі стін святині зображення очільника російської імперії Ніколая ІІ та його сім’ї, пише DailyLviv.com.

Читайте також:  Уперше за майже 200 років у соборі на Тернопільщині пролунала українська молитва

"Оскільки «канонізація» російської царської сім’ї в РПЦ відбулася у 2000 році, зображення «святих» у Почаївській лаврі вірогідно нанесли уже після цього. Тому окремо просимо Міністерство культури та інформаційної політики перевірити законність внесення Московським Патріархатом російсько-імперської символіки до інтер’єру Почаївської лаври, яка є пам’яткою архітектури національного значення.

Якщо у Почаївській Лаврі все ж відмовляться виконати вимоги Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», залишаємо за собою право звернутися до Міністерства юстиції, яке згідно ч. 2 ст. 7 того ж Закону уповноважене подавати позов про припинення (заборону) у судовому порядку юридичних осіб, політичних партій, інших об’єднань громадян, які не виконують вимоги Закону", – йдеться в повідомленні “Правого сектору”.

Читайте також: Приміщення філії Почаївської духовної семінарії УПЦ МП повернули державі

На думку “Правого сектору”, скасування реєстрації Почаївського монастиря УПЦ МП у стократ пришвидшить повернення Почаївської лаври українському народу, оскільки автоматично припинить дію договору безоплатного користування Московським Патріархатом спорудами лаври, підписаний за вказівки Януковича на 49 років, а Московський Патріархат до того ще й втратить купу нерухомого майна у Почаєві, накопиченого (невідомо на скільки законно) за останні 30 років.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики створило комісію, яка здійснюватиме перевірку використання об'єктів у храмах Почаєва та Чернігова.

До теми:

Комітет ВР рекомендує розірвати договір з УПЦ МП про оренду Почаївської лаври

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів