Партійні квоти не гарантують потрапляння кандидатки в депутатки, - з круглого столу у Львові

14:32 22 квітня 2021 р.

Партійні квоти не гарантують потрапляння кандидатки в депутати. А застава, яку вносять кандидати і кандидатки, не є перепоною для участі жінок у виборах в органи місцевого самоврядування.

Про це на круглому столі “Жінки на місцевих виборах та в політиці: уроки і рекомендації”, що відбувся 21 квітня у Львівському пресклубі, говорили його учасниці, повідомляє Dailylviv.

Марія Кульчицька-Волчко, депутатка Львівської обласної ради, фракція «Українська Галицька партія», вважає, що в законі треба закріпити норму, коли на місце жінки, яка знімає свою кандидатуру в списку, має зайти особа тієї ж статі.

- Квоти не є гарантовані. Маємо прикрий досвід, коли є фракції, де немає жодної жінки-кандидатки,- наголошує Марія Кульчицька-Волчко.

За її словами, це відбувається внаслідок певних маніпуляцій. Спочатку списки. як вимагає закон, формують з дотриманням квотного принципу, а потім, коли жінка відмовляється від участі у виборах, на їх місце заходить чоловік.

Натомість застава для участі у виборах не стримує жінок балотуватися в місцеві органи влади, вважає Соломія Риботицька, заступниця голови фракції ПП “Європейська Солідарність” у Львівській обласній раді, голова міжфракційної об’єднання жінок-депутаток.

- Не було складно сплачувати заставу кандидаток. Для мене сума застави становила 5 тисяч гривень. Я як викладачка могла собі дозволити самостійно заплатити цю суму. У міську раду також не було висока сума для нас, - наголосила Соломія Риботицька.

За її словами, у фракції ПП “Європейська Солідарність” у Львівській обласній раді облраді з 26 депутатів - 6 жінок. Зате більше жінок, ніж чоловіків, є членами  партії в області: жінок - на 500 більше, з 4 тисяч партійців.

Модерувала захід – Любов Максимович, голова ГО «Центр «Жіночі перспективи».

Довідково. 

Ґендерний моніторинг виборів, який обговрювали на круглому столі,  здійснюється Українським жіночим фондом (УЖФ) у партнерствіз Національним демократичним інститутом (НДІ) завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Україна: Ефективна та відповідальна політика». За зміст моніторингу відповідає УЖФ.

Найбільше жінок-депутаток – у Львівській обласній раді

dailylviv.com

До теми

23:10 11 серпня 2022 р.

На Львівщині почалося зачищення домашніх бібліотек від російської літератури

Жителів Львівської області закликають переглянути свої бібліотеки та долучитися до акції зі здачі на макулатуру російських і радянських книжок. Зібрані кошти скерують на підтримку ЗСУ, інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Рубрика: Політика

12:16 11 серпня 2022 р.

Щодня на Львівщину прибуває один-два евакуаційних потяги

Львівщина очікує збільшення кількості переселенців з осені, адже через бойові дії в східних і південних областях України можуть виникнути проблеми з початком опалювального сезону.

Рубрика: Політика

22:40 10 серпня 2022 р.

Президент нагородив орденом командира 103-ї окремої бригади Сил тероборони Валерія Курка

Президент України нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня командира 103-ї окремо бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України полковника Валерія Курка.

Рубрика: Політика

10:46 10 серпня 2022 р.

Площу Ринок у Львові завалили російським металобрухтом

Сьогодні уночі, 10 серпня, на площі Ринок у Львові почали монтувати виставку російської військової техніки, яку знищили Збройні Сили України. Виставка має назву ««Вистоїмо, переможемо!».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу