Найбільше жінок-депутаток – у Львівській обласній раді

13:26 22 квітня 2021 р.

Фото до новини

А найбільший гендерний прогрес на минулих місцевих виборах у 2020 році порівняно з виборами 2015 року відбувся у Волинській, Закарпатській і Тернопільській обласних радах.

На виборах до обласних і міських рад у 2020 році обрано відповідно 28 і 31 відсотків жінок від загального числа депутатів. Це більше на 13 та 12 відсотків, аніж на виборах 2015 року. Крім того, жінок у виборчих списках 2020 року було більше, ніж у 2015 році, відповідно на 13% (до обласних рад) і 11% (до міських рад).

Про це говорили учасниці круглого столу “Жінки на місцевих виборах та в політиці: уроки і рекомендації”, що відбувся 21 квітня у Львівському пресклубі, повідомляє Dailylviv.  

Представництво жінок в обласних радах за результатами виборів у 2020 році є таким: Львівська обрада - 29% (17% - у 2015), Чернігівська – 28% (20% - у 2015), Волинська і Рівненська – по 27% (відповідно 12% і 14% - у 2015), Закарпатська і Сумська – по 25% (відповідно 11% і 22% - у 2015), Тернопільська – 23% (9,5% у - 2015).

Жінки були лідерками єдиних списків у таких пропорціях щодо загальної кількості кандидатів у депутати: Львівська і Волинська обласні ради –  по 20%, Тернопільська – 15,4%, Рівненська – 8,3%.  

Жінок у місцевих рада могло бути й більше, якби не вибуття кандидаток зі списків політичних партій з двох головних причин. Перша: політична партія подавала список кандидатів із дотриманням квоти, але щодо деяких кандидаток - неповний/некомплектний пакет документів. Тому територіальна виборча комісія реєструвала список без цих кандидаток, а отже й квота не була дотримана в зареєстрованому списку. Друга причина: політична партія подавала список кандидатів із дотриманням квоти, але до виборів кандидатки знімали свої кандидатури, і на день голосування квота також уже не була дотримана.

Квоти найбільше допомогли жінкам бути обраними і отримати доступ до прийняття рішень у тих громадах, де ситуація з представництвом жінок була найгірша. Таку тенденцію зафіксував моінторинг.

Kруглий стіл“Жінки на місцевих виборах та в політиці: уроки і рекомендації” був організований Українським жіночим фондом (УЖФ), Національним демократичним інститутом (НДІ) і Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Його учасниці – депутатки і активістки жіночого руху - з Львівської, Тернопільської, Волинської і Рівненської областей.

В онлайні з Києва УЖФ представляла Наталія Карбовська, а НДІТетяна Білявська.

Результати моніторингу презентувала під час Zoom-конференції координаторка проєктів УЖФ Мілена Горячковська.

В обговоренні проблем жіноки на місцевих виборах та в політиці взяли участь:

у Львові - Соломія Риботицька, депутатка Львівської обласної ради від ПП "Європейська Солідарність", голова міжфракційної депутатської групи "Рівні можливості». Заступниця голови комісії історико-культурної спадщини і туризму ЛОР, заступниця голови фракції " Європейської Солідарності" в Львівської обласної ради, голова Львівського регіонального товариства "Надсяння";

Марія Кульчицька-Волчко, депутатка Львівської обласної ради, фракція Українська Галицька партія, заступниця голови міжфракційної депутатської групи "Рівні можливості", членкиня комісії з питань охорони здоров'я та материнства Львівської обласної ради;

Неля Васюта, депутатка Львівської міської ради від партії «Варта», заступниця голови комісії науки і освіти ЛМР, засновниця і керівниця ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО»;

Вікторія Довжик, в.о. начальника управління економіки департаменту економічної політики, управління економіки Львівської міської ради, голова постійної комісії фінансів та планування бюджету ЛМР,  депутатка Львівської міської ради 7-го скликання. Членкиня партії Об’єднання «Самопоміч». Радниця міського голови апарату виконавчого комітету ЛМР.

Наталія Галецька, депутатка Львівської обласної ради від партії «Голос», голова комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва ЛОР. Кандидатка юридичних наук, адвокатка, викладачка Школи права Українського католицького університету;

Євгенія Пристанюк, депутатка Стрийської міської ради від партії «Голос», заступниця голови постійної депутатської комісії з питань архітектури, містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього середовища. Засновниця жіночої спільноти Нappy WomensSpace - організатора «Жіночого форуму Стрийщини» 2019 та 2020 років. Співзасновниця ГО «Рада громад Стрийщини»;

Юлія Хомчин, депутатка Львівської міської ради від ПП «Об'єднання «Самопоміч», членкиня постійної комісії культури, молодіжної політики та спорту;

онлайн з Тернополя - Мар’яна Юрик, депутатка Тернопільської міської ради від партії "Європейська Солідарність"; 

онлайн з Луцька -  Ірина Колковська, депутатка Луцької міської ради, фракція "Європейська солідарність", голова депутатської групи з гендерних питань "Рівні можливості", членкиня постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму; директорка ГО "Розвиток Волині".

Модерувала захід – Любов Максимович, голова ГО «Центр «Жіночі перспективи».

Довідково. 

Ґендерний моніторинг виборів, який обговрювали на круглому столі,  здійснюється Українським жіночим фондом (УЖФ) у партнерствіз Національним демократичним інститутом (НДІ) завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Україна: Ефективна та відповідальна політика». За зміст моніторингу відповідає УЖФ.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів