НАТО розпочало ядерні навчання Steadfast Noon

19:20 16 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Навчання відбуваються у період, коли РФ погрожує ядерною зброєю за допомогу Україні та лякає виходом із глобальної угоди про заборону ядерних випробувань

Про це повідомило Польське радіо, пише Dailylviv.com.

У понеділок, 16 жовтня, розпочалися ядерні навчання НАТО під назвою Steadfast Noon (Непохитний полудень). Це щорічні навчання, які проводять уже понад десять років, але цього разу вони припали на час, коли Росія погрожує застосувати ядерну зброю за допомогу Україні та лякає, що вийде з глобальної угоди про заборону ядерних випробувань. Натівські навчання триватимуть до 26 жовтня.

Як повідомляє кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька, навчання, звісно, без використання справжньої зброї перевіряють, як Північноатлантичний альянс підготовлений до ймовірних ядерних атак. Щороку господарем Steadfast Noon є інша натівська країна.

«Цього року тренувальні польоти відбудуться над Італією, Хорватією та Середземним морем», — заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ. Він підкреслив, що війна, яку Росія розв’язала проти України, нагадує про важливу роль, яку ядерна зброя НАТО відіграє у стримуванні.

Читайте також: США прискорено розміщують у Європі модернізовану ядерну бомбу B61-12

«Наші тренування допоможуть забезпечити довіру, ефективність і безпеку нашого ядерного стримування. Вони також висилають чіткий сигнал, що НАТО захищатиме всіх союзників», — сказав очільник НАТО.

У цьогорічних навчаннях беруть участь 13 країн і приблизно 60 літаків різного типу, зокрема винищувачі четвертого і п’ятого поколінь, літаки спостереження та танкери, а також американські дальні бомбардувальники B-52.

Більшість навчань заплановано провести щонайменше за тисячу кілометрів від кордонів Росії.

Нагадаємо, торік Пентагон представив новий ядерний бомбардувальник-невидимку

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів