Найбільші в історії ЄС: у Польщі розпочинають навчання українських військових

11:58 14 жовтня 2022 р.

Фото до новини

У понеділок затвердять військово-навчальну місію ЄС для українських військових, осідок якої буде у Польщі, і де підготовку пройде найбільша кількість солдатів.

Це буде найбільша дотепер в історії подібна місія ЄС.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com

Брюссельська кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька довідалася її подробиці.

Навчальна місія ЄС проводитиметься на території Унії. Наразі зголосилося декілька країн, але очікується, що приєднаються ще інші. Початкові плани – підготувати 15 тисяч українських військових. «Місія вже готова до цього, але, ймовірно, пізніше ця кількість буде більшою», - сказав один із експертів ЄС, які брали участь у створенні місії.

Переважна більшість із 15 тисяч військових, як повідомила кореспондентка Польського радіо в Брюсселі Беата Пломецька, мають навчатися в Польщі. «Це було важливо для самої України. Йдеться про передислокацію військ, і час відіграє ключову роль», - підтвердив експерт ЄС. Навчальна місія полягає, перш за все, у тому, щоб забезпечити базову підготовку для боротьби з росіянами на фронті – володіння зброєю, стрільбу, перев’язку ран, а потім має бути спеціальна підготовка – артилерійська та снайперська.

Наступний етап – інтеграція у межах батальйонів. У цьому питанні, як наголошують експерти ЄС, важливе навчання за одним стандартом, і це буде перевагою цієї місії. Тому що кілька країн, зокрема Польща, вже навчають українців, але такого двостороннього навчання, по-перше, недостатньо, а по-друге, вкрай важлива їхня координація. Керувати всією місією на оперативному рівні буде польське командування, ймовірно, у Ряшеві. Також буде німецьке відділення, але воно відповідатиме лише за навчання в Німеччині.

Ця місія ЄС буде найбільшою за всю історію. Початковий бюджет, визначений на два роки, становить 106 мільйонів євро, хоча вже лунають голоси, що цього буде недостатньо. Гроші підуть на створення оперативного командування та, в тому числі, на харчування. З іншого боку, кожна країна матиме власних військових експертів.

Останнім часом настрої в ЄС щодо військової підготовки українців змінилися. Ще до нападу Росії на Україну були пропозиції щодо навчання української армії за стандартами НАТО та Євросоюзу, але тоді на це не погодилася Німеччина, а згодом сумніви висловили теж Кіпр та Греція. Експерти ЄС, опитані брюссельською кореспонденткою Польського радіо, наголошують, що ця місія, окрім гарантії навчання, важлива ще з іншої причини. «Це військове прив’язування України із ЄС. Це крок вперед для українців до інтеграції з Євросоюзом», - прокоментував один з експертів.

Російські дрони шпигували над військовою базою у Німеччині, де тренують українців

У англійців - шок: 450 українських солдатів пройшли навчання у Великій Британії з низки озброєнь (відео)

Американці почнуть навчання українських військових найближчими днями

За шкалою від нуля до 10 ефективність Збройних сил України - 12, - Пентагон

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів