Найбільше дезінформації про коронавірус - у групах WhatsApp і Telegram

11:21 29 березня 2020 р.

  • 0

Експерти охарактеризували дві фази інформаційної війни в епоху пандемії.

Кампанія пропаганди та дезінформації, запущена Кремлем у 2014-2016 роках, набирає нових обертів під час пандемії коронавірусу. Тактику Москви почав активно переймати Китай. Про це заявили експерти Центру аналізу європейської політики.

Китай зараз використовує різні конспірологічні теорії навколо вірусу з китайського міста Ухань. Таким же чином діяла російська влада після отруєння Сергія Скрипаля, вважає віце-президент Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас.

Нагадаємо, що раніше офіційні особи КНР звинуватили США в поширенні коронавірусу. Озвучуються різні версії - від військових експериментів до навмисної спроби послабити Китай економічно. Теорії про американське походження вірусу активно поширюються і у російському сегменті Інтернету. Аналогічним чином ситуація розвивалася і після отруєння у Солсбері: російські офіційні особи звинуватили західні спеслужби в отруєнні Скрипаля, а в ЗМІ було вкинуто низку конспірологічних версій.

Крім того, з'явилися і відверті «фейки»: наприклад, відео, де італійці на балконах нібито співають китайський гімн, або статті про те, що епідемія коронавірусу нібито почалася в Італії минулого року.

Натомість реальні новини, наприклад про те, що до боротьби з епідемією підключаються збройні сили, використовуються китайською і російською пропагандою як доказ слабкості Євросоюзу і Заходу - при цьому підкреслюється, що «ефективна політична система» Китаю швидко поклала кінець епідемії.

Експерти охарактеризували дві фази інформаційної війни в епоху пандемії: активні дії і зусилля з відволікання уваги. До активних дій, за словами Лукаса, належить піар-кампанія Китаю, який демонструє «ефективну боротьбу з вірусом і відправку медичних засобів постраждалим країнам»: «А відволікання уваги - поширення конспірологічних теорій про походження вірусу».

На думку Лукаса, тактично Китай домігся деяких успіхів у сфері інформаційної війни, однак стратегічно він програє, оскільки Євросоюз, який зараз панікує через кризу, рано чи пізно отямиться.

Москва ж, на думку експерта, отримує вигоду у ситуації, що склалася, підтримуючи ультраправі сили в ЄС, які критикують запізнілу реакцію низки європейських держав на пандемію.

Виконавчий директор EU DisinfoLab Олександр Алафіліпп заявив, що найбільш активно для поширення неперевіреної інформації про коронавіруси використовуються групи в месенджерах WhatsApp і Telegram - там неможливо відстежити походження інформації. А великі платформи - як Facebook - роблять серйозні зусилля з протидії дезінформації, вважає експерт.

«У 2014 році, Росія почала масштабну кампанію дезінформації проти європейських країн, - каже заступник директора чеського аналітичного центру «Європейські цінності» Якоб Янда. - Росія не понесла відповідальності за ці дії. Китай засвоїв відповідні уроки, і використовує російський досвід в якості зброї проти демократій».

Про це повідомляє "Голос Америки"

Нагадуємо, що у Міністерстві закордонних справ України повідомили, як громадяни і постійні мешканці України можуть повернутися до країни за нинішніх умов, коли кордони закриті для перетину.

Коментарі(0)

До теми

23:13 21 травня 2020 р.

У Львові побачили загрози християнським переконанням у “Партнерстві Біарріц”

Учасники пресконференції на тему: «Чи будуть судити і штрафувати за християнські переконання в Україні?» у Львівському пресклубі розповіли про правові та етичні наслідки у разі прийняття законопроєкту № 3316 (проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), а також проаналізували вплив на різні аспекти життя можливої ратифікації «Стамбульської конвенції» в Україні.

Рубрика: Політика

21:47 21 травня 2020 р.

Українців, які збиратимуть урожай в Польщі, звільнили від карантину

Міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановський розповів, що іноземці, прибуваючи на ферми, можуть під час карантину виконувати свою працю з першого дня перебування. Цього немає в інших галузях.

Рубрика: Політика

23:28 20 травня 2020 р.

Тарас Батенко і брати Дубневичі підуть на місцеві вибори в новій партії

Члени депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді 20 травня створили однойменну політичну партію. Очолив її колишній голова Одеської ОДА та Волинської облради, член партії «УКРОП» Ігор Палиця.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу